Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ki mi alapján, hogyan szokta...

Ki mi alapján, hogyan szokta összeválogatni a hardware-t egy új pc konfigurációhoz?

Figyelt kérdés

2018. febr. 23. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Elsősorban mire kell, aztán hogy mennyi a keret.

Egy CPU-t, ahhoz egy alaplapot, egy VGA-t az adott célra, elég mennyiségű RAM az adott feladatra, elég tárhely, normális minőségi táp attól függően hogy milyen konfigról van szó, gépház meg 15K felett ízlés kérdése alatta pedig van pár típust amit előnybe részesítek.

Hűtés is fontos, de ez is attól függ hogy milyen hardware-k vannak a PC-ben.

2018. febr. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én először is eldöntöm, hogy OC-zok vagy sem? Én sosem OC-znék, soha nem is csináltam, nem is tervezem a jövőben, szóval nálam máris adott pár feltétel. Bármit veszek, az ne OC-típus legyen, vagy gyári OC max (videókártyáknál). Gyári hűtő mindig megfelel ebben az esetben, szóval még olcsóbban jövök ki.

Ha ez megvan, ahogy azt előttem írták, felhasználási cél, ráfordítandó pénzösszeg meghatározása következik.

Ez után felmérem a piacot, átfutom a kínálatot és mindig törekszem a legjobb ár/érték arányú terméket venni.

Jöhet végül a vásárlás. Ami "Core item", azaz a konfig szerves része az egy alaplap, proci, RAM, videókártya és egy táp. A többi opcionális, sőt, mivel nem OC-zok a minőségi hűtőrendszer nem feltétel, így akár az előző konfig házát is felhasználhatom csakúgy, mint annak tárolóit is és az egyéb kiegészítő cuccot.

Én csakis a rendszerem magja, a gép után gondolkodok el a perifériákon, hogy ott minden rendben van-e. Most pl ott tartok, hogy kéne egy új monitor. Nem életszükséglet, a jelenlegi kocka 1280x1024 felbontású monitorom kiszolgál 75Hz képfrissítési rátával. Viszont mivel megszoktam a 75Hz-et és FullHD-s monitor lesz 5ms válaszidővel és nagy betekintési szöggel a következő, amit veszek ezért az nekem 30 000Ft-tól kezdődik, és akkor még szerény kezdőárat mondtam. Az az alatti monitoroknál ha teljesülnek is a feltételeim, a frissítési ráta FullHD felbontáson biztosan 60Hz csak, ami már nem elég nekem. Ami még szükséges volna (perifériák közül nálam ez az első a prioritási listámon) az egy normális hangszóró. Volt esélyem váltani, de elméletben ingyen szereztem volna egy valamire való 5.1-es szettet géphez, viszont nem volt erősítője és addigra ellőttem a pénzt, szóval ugrott a hangszóró. Egeret nem rég cseréltem, billentyűzet a második legfontosabb cserélhető cucc, de csak azért mert túl hangos estére.

Szóval nálam ez valahogy így néz ki.

2018. febr. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez a felhasználási céltól és a ráfordítandó összegtől erősen függ. Mindig törekszem arra, hogy az egyes komponensek teljesítményei egyensúlyban legyenek egymással. (bottleneck miatt)

Teszteket nézek, tájékozódom. (nagyon sok jó tesztvideó van YouTubeon)

A tápon ne spórolj, mert ha az elszáll, akkor viheti magával az egész gépet is.

2018. febr. 24. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja igen, amit előző mondott, a bottleneck elkerülése és a táp is egy fontos szempont. Kifelejtettem, de arra alap, hogy figyelni kell szerintem.
2018. febr. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bottleneck-hez annyit hozzátennék hogy ez attól függ hogy mire van használva az adott PC.

Ha erős VGA a fontos, vagy több VGA(bányászat esetén)akkor mindegy hogy milyen CPU van mellett.

Ha nagyon CPU igényes dolgokra van használva akkor pedig a CPU a fontosabb és lehet egy integrált vagy egy GT 1030 is megteszi.

Illetve ezekben is van átfedés, ezért nem is értek egyet ezzel.

Mert 1080Ti mellé sem kell feltétlen 7700K, pont azért mert ha a felbontást növeljük egy intenzív CPU és VGA igényes játék esetén akkor a CPU használat csökken.

Illetve nem muszáj hogy a VGA és a CPU is egyszerre 100%-on menjen, csak amennyire a szoftver igényli.

Szóval én ezt szoktam utoljára nézni, én a célhoz választom külön-külön a CPU-t és a VGA-t és nem egymáshoz...(nincs olyan hogy kihajtás számomra)

2018. febr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!