Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap vagy vga halál lesz?

Alaplap vagy vga halál lesz?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz a leírás, de megpróbálom részletesen.

Előre a konfig:

Gigabyte GA X48 DQ6

Core 2 Quad Q 9550

Sapphire Radeon HD7950 Vapor-X


A dolog péntek este kezdődött. Játszottam, kicsit abbahagytam, aztán indítottam a Witcher 3-mat. Szépen betöltött de az egész játék szó szerint lassítva futott. Közben taboltam, néztem, hogy a VGA órajele alapon van, és a CPU sem dolgozik semmit. Ezutan kép pillanatra szétesik, fekete kép és újraindult.

Következőre ismét ez. Harmadjára viszont futott szépen, de igazából nem nyugodtam meg, szóval kilép majd vissza 4. re megint ugyanaz a hiba.

Utána megpróbálkoztam CS:GO val, az pár percig bírta de ott is érezhetően szaggatott.


Ezután drivert frissitettem, de a hiba ugyanúgy fennált, viszont ami érdekes, hogy feltettem egy 3dMark 11-et az hiba nélkül futott. Játékban megint hiba.


Windowsot újratettem, szépen felment minden driverek stb, de ugyanez a hiba.

Mire érdemes gyanakodnom, VGA adhatta meg magát, vagy az alaplap? Gondoltam még tápra is, de akkor 3dMark is padlóra küldte volna.



2018. márc. 3. 02:49
 1/3 A kérdező kommentje:
Végképp nem értem, ahogy írtam is, Win reinstall utan CS.GO ugyanúgy kivágja, Destiny 2 el sem indul graphic errorral, Furmakot elindítom az emg vígan fut rajt egy órája...
2018. márc. 3. 05:54
 2/3 anonim válasza:
Radeon kártyáj nálam is gyakran hülyéskednek... Nekem az segîtett, hogy egy régebbi amd drivert tettem fel, de néha egy-két nap alatt magától is megoldódik a hiba. Ha a 3dmark kiválóan futott, akkor szerintem ne gyanakodj hardver hibára, ez szoftveres hiba lesz.
2018. márc. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mert azóta is ez van.

+dMark, Furmark ugyanúgy elindul, viszontpéldául a GPU-z programban a PCI-E tesztelő kis valami csak szürke képet ad, játékok 99%-a nem megy, a legmodernebb ami megy a WoW, szinte minden más hazavágja.


próbálkoztam kismillió újratelepítéssel, driverekkel több verzióban, mindig ugyanez.


Legalább netezni/videozni tudok stabilan, egyelőre ez marad.

2018. márc. 14. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!