Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes bővíteni 8gb ram-ot 16ra?

Érdemes bővíteni 8gb ram-ot 16ra?

Figyelt kérdés
jelenleg 2x4gb van a gépemben de most használtan tudnék szerezni ugyanilyen ramot csak abban nem vagyok biztos hogy megéri-e befektetni ebbe. H97-es alaplapom van és i5 4690es processzorom. abban sem vagyok biztos hogy ezek támogatják a 4 csatornás memoria kezelést és ha nem támogatják akkor vajon megérie ugy is böviteni 4x4gb-ra

2018. márc. 5. 16:27
1 2
 1/19 bl10 ***** válasza:
Ha van 4 foglalat az alaplapodba, akkor valószínűleg támogatja. Ahogy látom lga s1150-es foglalatú lapod van. Szerintem inkább ujíts Kabylake-es alaplapra vagy várj egy kicsit és akár újíthatsz egy Coffeelake-es lapra is.De az a lényeg, hogy mindenképp kell a ddr4-es ram.
2018. márc. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 bl10 ***** válasza:

Röviden:

Újíts alaplapot, processzort, ramot.

2018. márc. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
4 foglalat van az alaplapban de azt hiszen ennek ellenére is csak dual channel memoria kezelést tud. miért ajánlod ennyire hogy ujitsak ddr4re? egy halom pénz mindent kicserélni tényleg ennyivel jobb lenne? hogy érted hogy minenképp kell a ddr4?
2018. márc. 5. 16:42
 4/19 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy H97-es alaplapom van, és i5-4690 processzorom, de 16GB RAM-mal.

Támogatja a négy csatornát.

Egyelőre minden játékhoz elég a 4690-en, legalábbis amiket én próbáltam. Eddig a videokártyám a szűk-keresztmetszet (R9 380), és nem a processzorom.


Viszont tény, hogy amint 16GB-nál több RAM-ra lesz szükség újítanom kellesz alaplapot és processzort is, de szerintem az még odébb van egyelőre.

2018. márc. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

szinte semmivel nem jobb ddr4 a 3-nál emiatt fölösleges váltani mert a cpu-d is erős a mai napig még.

Főleg a horror áru ddr4 ram árak miatt, használtan ddr3 at tudsz majdnem negyedannyiért venni most kb 30k 8gb ddr4. lehet quad chennelben nem fognak menni de nem így is ahhoz képest max 1%-os lassulás van amit sosem veszel észre.

2018. márc. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
CPU mellé nyugodtan mehet GTX 1060 6GB is majd.
2018. márc. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

#3 nem sok haszna van a quad channelnek, bár dual channelt is csak normálisabb APU esetén lehet hasznosnak nevezni.


Ha 4x single channel lenne se látnál különbséget sebességben, most 2x dual lesz.

2018. márc. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Lucifer Morningstat: mai videokártya árak mellet inkább még gyüröm egy kicsit a gtx 970 g1-emet:) azt hiszem a következö generácios kártyákig kitartok vele remélem addigra visszaállnak a normális árak
2018. márc. 5. 16:54
 9/19 A kérdező kommentje:
köszi a segitséget mindenkinek!!
2018. márc. 5. 17:08
 10/19 bl10 ***** válasza:

Azért kell ujítani ddr4-re, mert az órajel sem mindegy, és mert nagyobb teljesítményt kapsz kisebb fogyasztással. És ha veszel új komponenseket, akkor a régieket el tudod adni. És ha így is sok, akkor a használt piacot is igénybe lehet venni.


[link]


vagy


[link]


[link]

2018. márc. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!