Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik alaplapot vegyem Intel...

Pszicho88 kérdése:

Melyik alaplapot vegyem Intel Core i3-8100 Quad-Core 3.6GHz LGA1151 Processzor -hoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

i3-8100 procihoz szeretnék alaplapot választani.

Ez lenne a memória: Kingston HyperX Predator 8GB DDR4 3000MHz HX430C15PB3/8

A videókártya egyenlőre integrált lenne, amíg le nem mennek az árak. Később talán egy GTX 1050 lesz benne.

Az integrált kártya milyennek felel meg és mik fognak rajta futni?



A jelenlegi gépem alaplapi része túlfeszültséget kapott a hátsó hang kimeneti csatlakozóknál és azóta a zöld helyett a feketébe kell dugni a hangfal jack csatlakozóját, mert a zöldbe dugva nem érzékeli.


Néztem, egyes lapokban ez a védelem megvan, bár elég kevés lapban és azok drágábbak is:

"I/O Armor

Újonnan tervezett védőelem a az alaplap hátsó csatlakozópaneljéhez közeli csatlakozókhoz, hogy azokat a sztatikus elektromosság ne károsíthassa. "


Háromféle lapot néztem, mivel ehhez a procihoz 300-as lapok kellenek.

________________________________________________________

Asus Prime Z370-P alaplap


[link]


[link]

________________________________________________________



________________________________________________________

MSI Z370-A Pro


[link]


[link]

________________________________________________________


Asrock Z370 Killer SLI


[link]


[link]

________________________________________________________



Nem az árat akarom nézni, hanem a minőséget és a tartósságot, gyorsaságot és a túlfeszültség elleni védelmet. Melyiket ajánlanátok a három közül?

Van e esetleg más egyéb alaplap, ami szóba jöhet?

Köszönöm.



2018. márc. 11. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyiket se, várj áprilisban jönnek az olcsóbb, normál lapok.

Felesleges pénzkidobás z alapot venni hozzá.


De ha a pénz nem számít, akkor jó mindegyik, ez a processzor az életben nem fogja megterhelni őket.

2018. márc. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lemaradt, az integrált igpu kb semminek nem felel meg, irodai alkalmazás fog futni esetleg meg a videók de nem 4k-ban.


Jelenleg ryzen igpu-val jobban járnál, nem rábeszélés, nem vagyok fan, inteles gépem van, de jelenleg én azt vennék ha váltanom kéne, mert jobb.

2018. márc. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Értem, hogy jönnek az új lapok, de biztosan le lesznek butítva is, ha már ugye olcsóbbak.

Gondolom kevesebb funkció, túlfeszültség elleni védelem lesz bennük.


Lehet már tudni, hogy mik lesznek az újak és milyen tulajdonságokkal?

2018. márc. 11. 16:20
 4/6 Koplárovics Béci ***** válasza:

Pl nem lesz bennük az OC lehetősége. Ami az i3-8100-hoz teljesen fölösleges. Azokból is lesznek jobban és kevésbé jól felszereltek - ahogyan szoktak is. Nem tudom mennyi időre tervezel, de egy sima alaplap is lazán kibír 5-10 évet.

A csatlakozók felőli túlfeszültségtől meg egyik alaplap sem lesz védett. Az, amit ott írnak "sztatikus feszültség", az nem műszaki hibából, hanem pl ruha miatti feltöltődéstől véd. Azaz attól nem fogja az alaplapodat megvédeni, ha a hangfalad elektronikája tönkremegy, és a bementi oldalon erős túlfeszültséget ad ki magából.

2018. márc. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem, de az én hangfalamnak semmi baja.

Az alaplapi résznél volt túlfeszültség és ott a baj.

A régi asztali hangfalamnál jelentkezett a baj.

Se a Hifi, se az Új 2.0 stúdió hangfalam nem működött vele, nagyon halk hang jött ki a hangfalból, maxra állítva is épphogy hallani lehetett a zenét.


A zöld alaplapi csatlakozásba dugva a Jack csatlakozót a

A vezérlőpultban a Realtek HD Audio maganer -ben a fejhallgatók kimeneténél csak úgy volt hang ha a fejhallgató kimenetre állítottam.


Most a fekete részbe dugtam a 2.0 -ás stúdió monitorom és az első hangszórók kimenetére állítottam. Csak így jön hang, de így is sistereg nagyon halkan.

Ezért is akarok alaplapot venni, de örülnék ha lenne benne valami ilyesmi elleni védelem is.

2018. márc. 11. 16:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a multimédiás rész a fontos akkor is jobban jársz egy DAC+AMP eszközzel ami az integrált megoldásokat körberöhögi.(10K-ért is már vannak egész jók)

Amúgy az ASrock Pro4-es sorozata tuti nem lesz butítva annyira vészesen, legalábbis azok VRM szinten a belépő kategóriában is egész jók voltak.

Szóval a B360 Pro4 tuti jó lesz, csak hát Q1-re ígérték és még sehol.Most meg április terjed, majd kiderül.

Én a Z370-es alaplapok közül is a Pro4-t javaslom, annál lényegesen már csak 50K-s kategóriában kapsz jobbat, de azok már komoly OC rendszerekbe valók.(ASUS Z370-A pl.)

2018. márc. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!