Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápegység egészséges?

Tápegység egészséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Minap egyik ismerősöm számítógépe furcsa módon sokszor újraindult önmagától, ő a tápegységre "halálára" asszociált, miszerint az okozta a dolgokat. Így kíváncsiságból utánanéztem a dolgoknak az én gépemnél is, nem nagyon értetek hogy egy tápnál mik a jó értékek, így megnéztem a tápegységem Voltage-ét, illetve úgy olvastam, hogy a +3.3 +5 és +12 értékek +/-5%-os határban mondhatóak egészségesnek. Nos, igaz még csak egy szoftveres Voltage ellenőrzőt próbáltam csak ki (SpeedFan), de nem tudom mennyire pontos a dolog, így tőletek kérdezném meg.

[link]

Köszi előre is a válaszokat!



2018. márc. 18. 01:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tápegység típusa?


Egyébként simán lehetséges.

2018. márc. 18. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 MGéza ***** válasza:
A 3.3V ágon az a 2.46 nagyon rossz hogy úgy mondjam, de igazából pontos adatot műszeres, multiméteres mérés adhatna csak. Milyen tápegység ez?
2018. márc. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Fantom83 ***** válasza:

Én is a multiméteres műszerre szavazok,direktbe kötöd a tápot,és végig méred mindegyik ágát.

Árban nem vészes,ha jól emlékszem vas műszaki kereskedésben már valami 2400 Ft-ért megkapod az alapot.

Vagy a legközelebbi bolha piacon alkudsz egy retro analóg multiméterre...

2018. márc. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Approx 500/550 W-os táp, pontosan nem emlékszem melyik fajta.
2018. márc. 18. 10:58
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyébként a gépemen semmilyen rosszul működést nem tapasztalok, pl. mint az ismerősömnél a véletlenszerű újraindulások. Kíváncsiságból néztem meg az értékeket.
2018. márc. 18. 12:01
 6/13 Fantom83 ***** válasza:

Én az Approxot olyan messzire hajítanám el,h soha nem találnám meg! Kb két éve amikor tápot kellett vennem olvastam a visszajelzéseket róla,na azért nem vettem meg!

Szerintem ne várd meg,h a géped elkezdjen haldokolni...

2018. márc. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hmm, értem. Akkor jól sejtettem a dolgokat. Ez esetben, egy Gigabyte 970A-DS3P alaplapon, FX-6300 processzort, Asus Nvidia GTX 1050 2gb videokártyát és 8GB 1600mhz DDR3-as memóriát hajtó géphez milyen tápot tudnál ajánlani, ár/érték arányban? (csak hogy ne kövessem el kétszer ugyan azt a hibát :D)
2018. márc. 18. 12:26
 8/13 anonim ***** válasza:
https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__.. - az én kérdésem. A belinkelt cikkek sokat fognak segíteni a választásban. [link] - ez az, amit én még hozzá tennék segítségképp. :)
2018. márc. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Oh szuper. Nagyon szépen köszönöm. :)
2018. márc. 18. 14:23
 10/13 Fantom83 ***** válasza:
Cooler Master-t,és FSP-t agyon dicsérik,ha vennem kell csak ezekből választanék.
2018. márc. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!