Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy Intel Core 2 Quad...

Vettem egy Intel Core 2 Quad Q9400 gépet netezésre, kisebb játékokra. Mennyire laggolna rajta a Minecraft, és a Fernbus simulator?

Figyelt kérdés

Igen, én vagyok aki kérdezte, hogy melyik gép a jobb.

Tudom, a Fernbus simulatornak kicsit nagyobb a gépigénye.



2018. márc. 19. 18:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, 4 GB RAM van benne.
2018. márc. 19. 18:39
 2/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha ott a gép, akkor miért nem próbálod ki? :)
2018. márc. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
vga?
2018. márc. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még nem jött meg. :) Integrált videokártyája van, nem tudom milyen alaplapja van. Így ha csak a processzort írtam, nem lehet tudni mennyire laggolna?
2018. márc. 19. 18:57
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

hát a fölső kettő játéknál, inkább a proci számít, de az egy elég jó proci.

4mag, 6mb cache

Ennyiből azt mondom hogy nem fog laggolni, de ha nagyon gyenge az alaplapi vga, akkor igen.

2018. márc. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elég jó, én most fogok venni q9550-et mert q9560-ra nincs 18 000 ft-m sajnos de 9000 van :D 4 gb ram ddr2 800 dual channel. Integrált vga szintén. Simán kihajt szaftos játékokat az intel az intel! 10 évesen is érdemes belefektetni.
2018. márc. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 he84 ***** válasza:
Hát elvileg nem fog laggolni rajta a Minecraft, legalábbis jó esetben nem, igaza van az előttem válaszolóknak. Én anno 2015-ben és 2016-ban 3 GB-os gépen játszottam a Minecraft-al, de néha kissé laggolt. Bár mondjuk az még 1 magos procijú gép volt, ez is számított, meg esetleg egyéb is. Már 2017. óta 2 magos gépem van 8 GB RAM-al és így alapból általában nem szokott laggolni. Ráadásul én mod-okkal együtt Minecraft-ozok, több mint 50 darab mod-al, de 80 darab alatt, nem is célom 90-100 fölé menni, de még 80 fölé se nagyon, mert az nem jó terheltség szempontjából, de ha nem emiatt, amúgy se mennék sose 90-100 fölé. Ugyanis azért a Minecraft nem annyira kis igényű a világgenerálása miatt, így bőven kell neki jó proci és elég RAM, hogy ne laggoljon. Ám a RAM-ot be lehet neki állítani a launcher-hében a profilon belül, hogy mennyit kapjon. Ezt 2 magos, 4 magos és ennél több magos prociknál ajánlott, főleg mod-ok használata esetén nem árt neki valamivel több, pláne ha több mint 20-30 darab mod használatáról van szó. Én is beállítottam a RAM-ot neki, hogy mennyit használhat és gy jobb, így olyan 1-2 mod miatt se laggol nálam, amik miatt enélkül a beállítás nélkül láthatóan laggolt.
2018. márc. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!