Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 110 ezerből lehet-e olyan...

110 ezerből lehet-e olyan konfigot újonnan építeni, amellyel fullHD-ban alacsony-közepes grafikán játszható a GTA5?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy Dual Core e5200-asom van egy HD5670-el vidkarival. Természetesen totál elavult és már régi vágyam, hogy végre játsszak a GTA5-el, de sajnos sosem volt pénzem új konfigra. Most van végre 110 ezrem és arra lennék kíváncsi, hogy ennyi pénzből van-e esély olyan konfigot építeni, amivel akár minimumban is el tud futni (fullHD-ben a monitorom miatt) a GTA 5 élvezhető teljesítménnyel (stabil 30-40 FPS). PCX-en csak egy olyan i5-ös konfigot tudtam összeállítani 8giga rammal, amiben nincs benne a videokártya és így jött ki 105 ezerre (bár az is kérdés, hogy a 400W-os régebbi szériás Chieftek tápom egyáltalán elbírná-e). Egy normális videokártya viszont 45-nél kezdődik, gondolom, ami nagyon megdobná a végösszeget. Használt konfigot meg természetesen nem akarok venni, mert azon az elven vagyok, hogy saját kézből újat vagy inkább semmit. Van-e valami sansz arra, hogy az i5-ös HD Graphics 630-as VGA-ja elbírja a GTA5-öt alacsony beállításokon fullHD-ben (esetleg a régi HD5670-esem, bár az sztem már rohadt elavult) vagy ne is foglalkoztasson ez a dolog és majd ha lesz több pénzem vegyek normális gépet? Sajnos a HDD-m is haldoklik, így azt is vennem kellene (legolcsóbb 13 ezres WD winyóval kalkuláltam). Tudnátok nekem segíteni akár a konfig összeállítással kapcsolatban vagy csupán véleményt mondani?

2018. márc. 21. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Gondolom újban gondolkozol (jah, bocs, írtad is...). Úgy nehéz lesz, pláne, hogy a videókari árak el vannak szállva. (Ezt is írtad).

A full HD-t sajnos felejtsd el, gondolkozz inkább @900 vagy @720-ban


Viszonyításhoz nézd meg ezt a tesztet:

https://www.youtube.com/watch?v=vQ10nqaMXkg


HD 630 (i3-7100), 720P, low.

Élsimítás kikapcsolásával is nyersz egy kis szuflát

2018. márc. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szántóvető ***** válasza:
100%
lehet:ryzen 5 2400g prociban gondolkozz:egy ilyen proci egy olcsóbb lappal és 8gb rammal kijön 90e körül.kártya nem is kell,az apu elboldogul ezzel a játékkal.
2018. márc. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon muszály újonnan? Legalább a proci+videokártya legyen használt, mert sokkal jobban jönnél ki.
2018. márc. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3: Inkább vennék egy vidkari nélküli konfigot (és egy komolyabb videokártyát majd később vennék bele ha lesz pénzem), mintsem használtan ismeretlen előéletű hardverekből összepakoljak egy "olcsó" konfigot. Meg amúgy is mindig az volt a hitvallásom, hogy használtat csak kocsiból és csajból. :D

#2: Ahogy olvashattad, elég laikus vagyok a témában és őszintén megmondom eddig nem is gondolkoztam AMD-ben és fogalmam sincs melyik mennyivel jobb/gyengébb, mint az általam kinézett i5 7400 (46k-ért), de lehet megfontolom.

2018. márc. 21. 15:31
 5/9 szántóvető ***** válasza:
100%

a proci amit írtam nagyjából az i7 6700 szintjén van.

tesztet bőven találsz róla a youtubeon,hadd ne linkelgessek most ide.

2018. márc. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5: Ezen videó alapján nekem tökéletes lenne:

https://www.youtube.com/watch?v=WXrC84HVEAU

Gyakorlatilag az újabb játékokkal nem is játszanék (de ott is úgy látom nagyjából megvan a 30 FPS és simán képes vagyok kompromisszumokat kötni a grafika terén persze 1080p-s felbontás mellett), de később természetesen szeretném majd egy jó videokártyával bővíteni.

Viszont van ez az i3-8100 és az UHD Graphics 630 videokártyája. A yt-n nézegettem hasonló teszteket - ahol ugyanúgy jól szerepelt a vga-ja, mint az AMD-é - és azt szeretném még megkérdezni, hogy ez a proci mennyire érné meg? Ez mennyivel jobb vagy rosszabb? Laikusként annyit tudok róla, hogy elég új proci és az alaplapok is még elég drágák hozzá, de pcx-en azt írják, hogy még most érdemes megvenni, mert annyira jó ár-érték arányú, hogy később feljebb megy az ára. Mi az igazság? Jelen pillanatban egy korrekt procival felszerelt low-budget konfigot szeretnék venni. Ugyanis videokártyát mindig olcsóbb venni, mint deszka+proci kettőst cserélgetni.

2018. márc. 21. 18:51
 7/9 szántóvető ***** válasza:
az intel chipje egyértelműen gyengébb.az i3 8100 4 magos és nem tud ht segítségével 8 szálon dolgozni.de amúgy nem rossz proci.én nem fogok dönteni helyetted,majd átgondolod még.
2018. márc. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát... igen. Így viszont a 2400g lenne a legjobb választás, mert abban az IGP elég erős.
2018. márc. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ennyi erővel miért nem veszel egy konzolt és hozzá a játékot? Akár használtan is...?

Am meg mi értelme a gta5-nek low grafikával, mikor az a "lelke" meg a multi? Xd "használtból csak autót meg csajt" ezekben a körökben sztem jobban kib*szol magaddal a használttal, mint a pc/konzol témában D:D


Egyébként, ha eddig tudtál várni és gyűjtögetni, akkor miért ne tudnál még egy kicsit? Nem lenne túl sok értelme venni egy konfigot vidkártya nélkül, mert ismételten csak várnod kell, és valszeg buknál vele is pénzt, pl.: Anno amikor megvettem az Asus-os laptopom, kb 1 hónap eltelt, és ugyanennyibe került egy jobb konfigos gép. Az asztali konfigomnál is kb ez történt, de annál a vidkari használtan volt véve, és láss csodát, még mai is működik, pedig már eltelt jó pár év.


Ha meg nagyon szorul a hurok, adj egy esélyt a hásználtnak, egyszer megéri kipróbálni, nem? Max vesztesz vele pénzt (a tanulásnak is ára van), de mégsem a semmi közepén robbansz le, v leszel vele hiv pozitív ;)

2018. ápr. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!