Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretném bővíteni a gépemet...

MoonLordHun kérdése:

Szeretném bővíteni a gépemet és érdekelne guruk segítsége a témában. Processzor, hűtés és paszta lenne a célja a kérdésnek, hogy milyeneket lenne érdemes beszerezni? (Trollok és egyéb állatfajok kíméljenek, köszönöm! )

Figyelt kérdés

Az ár határa 60k Ft körül van és 1 gamer gép szerűséget szeretnék összerakni, amiket néztem az az


AMD FX-9370 Octa-Core 4,4Ghz AM3+ Processzor

[link]


Phanteks PH-TC14CS_BL14CM processzorhűtő

[link]


Zalman zm-stg1 hővezető paszta

[link]


Gépem további adatai:


Akyga AKY302BK gépház

GIGABYTE F2A88XM-DS2 FM2 alaplap

N-Power N600 V1.3 12cm 600W táp

Geforce GTX 1050Ti videokártya


Ha lenne még kérdés ami a témához kapcsolódik, azokat várom és próbálom megválaszolni azt.



2018. márc. 24. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Van baj bőven nem is tudom hol kezdjem...

FM2 alaplapba nrm fog belemennj AM3+ CPU, a táp hulladék, a ház nem eléggé szellőzős az FX9370-hez illetve nem értem hogy miért kell egy elavult platformban gondolkodni...

60K-ból:

Ryzen 3 1200

Asrock AB350m Pro4

Integra M 450W.

Sokkal jobban jársz vele.

2018. márc. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy 60-ból nem fog kijönni a ryzen, mert ahhoz ramot is kell cserélni ddr3-ról ddr4-re, de jobban megérné.
2018. márc. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ válaszoló206!

Nem tudom a pontos paramétereket, mi miért jobb, esetleg ezeket ki tudod fejteni nekem?

A gépház viszont valóban nem olyan jó, de sajnos nem tudom most cserélni még a processzor mellett, hogy minden jól jöjjön ki. A tápnál pedig azt, hogy amit ajánlasz miért jobb a 600W-osomnál, ami valóban olcsó volt még régen mikor vettem.


Jelenlegi procim:

AMD Athlon A10 X4 5800K 4,2 4MB FM2

2018. márc. 24. 13:30
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Levwi neked is az infót!

Jelenleg 2 ilyen ramom van benne(össz 8gb):


Teamgroup Elite 4GB DDR3

2018. márc. 24. 13:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Ryzen 3 1200 melletti érv:

-Kisebb fogyasztás és hőtermelés.

-Újabb és fejletebb architektúra.

-Sokkal jobb fejleszthetőség.

-Mai szoftverek alatt jobb teljesítményt nyújt mint bármelyik FX.

"A tápnál pedig azt, hogy amit ajánlasz miért jobb a 600W-osomnál, ami valóban olcsó volt még régen mikor vettem. "

Pont azért mert olcsó és nagyon gyatra minőségű tápról van szó.

Az Integra M klasszisokkal jobb és azzal már hosszú távra is lehet tervezni.OC-ra is van lehetőség.

A RAM-t érdemes eladni.

2018. márc. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szántóvető ***** válasza:
" 1 gamer gép szerűséget szeretnék összerakni "-jelenleg gamer gép szerűsséggel rendelkezel.komolyabb fejlesztés kéne,de az 60-ba nem fér bele.ami megvalósítható az egy új 1150-es lap meg használt i5 és ez javulást hozna.vagy pedig spórolsz és rászánsz többet a dologra.
2018. márc. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszoló206 az érveket!

Akkor elgondolkozok azon, viszont akkor 1 RAM ajánlást is szeretnék kérni rá, hogy esetleg mit ajánlasz ami minőségben is jó és megnézem hogy tudom kihozni, esetleg mennyit kéne még rádobjak, hogy a gépem még erősebbé és megbízhatóbbá válhasson.


Köszönöm szántóvető a választ!

Valóban 1 kisebb gamer gépem van és a fejlesztés lehet nem lesz olcsó, viszont használt dolgot nem szeretnék venni, elég kérdésesek az olyan vételek.

Viszont úgy nézem mindenki ajánlja, hogy cseréljek alaplapot is és úgy mehetnek a dolgok, szóval lehet az lesz, viszont akkor a 60k-s keretemet feljebb tolom annyival amennyivel kell, hogy ha még rendes kereteken belül tudok maradni (100k mondjuk).

2018. márc. 24. 14:52
 8/10 anonim ***** válasza:

AM4-re a Hyperx Predator ajánlott.(a legtöbb alaplap támogatási listáján ott szerepel)

Ha nem fér bele akkor megfelel a Crucial is.

2018. márc. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet válaszoló206!


Úgy számolom kb 100kra jön ki ez, úgy hogy még nem vettem pasztát a procihoz és még csak ventillátort se rá, szóval az érdekelne, hogy abból melyiket ajánlod? Amit linkeltem az jó, vagy van valami gyári hűtője a procinak amit ajánlottál?

Mivel ha a tápot később cserélem, az még talán beleférne a 100kba és akkor tudnék mindent belerakni a gépbe.

Mit gondolsz róla, kompatibilis-e akkor a teljes összeállítás a maradék alkatrésszel?

2018. márc. 24. 16:14
 10/10 A kérdező kommentje:

Mivel még nem lett teljesen megválaszolva a kompatibilitás, vagy jobb opció mondva a gépre, hogy hogy tudnám az erőkülönbséget megfelelően kiküszöbölni a GPU és CPU között, hogy ne zabálják le egymást, ezért szeretnék kérni minden nagy hardver gurut aki olvassa, hogy adjon valami kézzel fogható, alátámasztott információt, mi miért, milyen paraméterrel lenne jó nekem és mennyire kompatibilis a többi résszel.

A válaszokat előre is köszönöm!

2018. márc. 25. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!