Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a gépemmel? Mért nem...

Mi lehet a gépemmel? Mért nem hozza azt a teljesítményt mint amit kéne?

Figyelt kérdés

Sziasztok, elösször a gépemmel kezdeném:

Cpu: i5-4670

Gpu: Gigabyte Gtx 1050 OC (2gb)

Lap: ASRock H81M-DG4

Vinyó: Samsung HD322GJ

Ram: 8 gb DDR3 HyperX Fury 1600mhz

Táp: Akyga 500w (pontost típust nemtudom)


Na szóval.. A problémám az lenne, hogy a játékaim nem úgy futnak ahogy elvárnám ettől a konfitól. Általánosságba a 60fps, de a kép mégsem olyan "smooth" (Úgy éreztem angolul jobban meg lehet fogalmazni) mint amilyen a 60fps felett szokott lenni. Én arra gyanakszom hogy a táp a hunyó, és bár nem értek az elektronikai részhez, de szerintem nem ad le elég Wattot, vagy valami ilyesmi lenne a gond. Vannak olyan játékok is, ami a proci, gpu, ram gépigény alapján 60+-on kéne mennie, ennek ellenére lowon se mondanám élvezhetőnek. Ilyen "mikro" akadások is vannak, nem az hogy megáll a kép, csak szimplán érezhető. Valami ötlet?



2018. ápr. 1. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
wow. ne kapcsold be azt a gépet amíg ki nem cseréled a tápot. utána kérdezd meg újra
2018. ápr. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kb. 2 éve húzza a szekeret :D
2018. ápr. 1. 23:21
 3/8 A kérdező kommentje:
Amúgy ezt a gépet egy informatikus rakta össze még régen, a lap, táp, vinyón kívül, már mindet én cseréltem. De a tápra még nem gondoltam.
2018. ápr. 1. 23:24
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

A laggolás szerintem nem a táp miatt van, de mivel nem felel meg az ATX szabványnak veszélyesnek minősül szóval cserélendő.

Amúgy a tápegység csak részben az informatika területe, inkább az elektronikáé.Szóval az "informatikusok"(bár ez tág fogalom)csak egy kis része van jobban ott ebben a témában.



A driver nem omlik össze?

Hőfokok rendben vannak?

VSYNC be van kapcsolva?

MSI Afterburner mit mutat?(CPU/VGA terheltség)

2018. ápr. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bár rendkívül cserés a táp, de szerintem nem az okozza. Monitor milyen? Még aznis okozhatja, én 1 hónapig egy 15éves monitort használtam és hasonlót éreztem mint te.

Persze hőfok-drivert csekkold azért.

2018. ápr. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elektronikában otthon vagyok, úgyhogy a táp kérdést azonnal felejtsd el! Semmi köze nem lehet hozzá! Felforrósodna, és "leégne", ha a gép többet akarna mint amit tud!
2018. ápr. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a tápot azonnal cserélném, nem megbízható. De ránéznék a vinyóra is, mert lehet már egy kicsit öregecske, és hiába van nagyon mondjuk hd sentinel szerint 100%-os kondíción lehet, hogy még se bírja az iramot. Amikor laggol, nem kerreg a vinyó? De jobban belegondolva lehet ludas a táp is, ha nem képes a pci-e fázison leadni annyi ampert mint amennyi a vga-nak kell, hiába 500 wattos.

[link]

itt nyugodtan mazsolázhatsz ezek mind megbízható tápok amikkel nem lesz gondod.


Vagy ha nem vagy benne biztos milyet vegyél itt kérdezhetsz, fognak segíteni.

[link]

2018. ápr. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kérdező95 ***** válasza:
Nyisd meg a feladat kezelot ctrl+alt+del és nézd meg nem-e dolgozik valami a háttérben
2018. ápr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!