Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem hatásos GPU tuningom?

Miért nem hatásos GPU tuningom?

Figyelt kérdés

Gigabyte Radeon R9 270 OC kártyámat a hozzá mellékelt GIGABYTE OC GURU programmal max-ra overclock-oltam(gpu-z vel ellenőriztem) még se érzékelek változást.

Heaven Benchmark-ban se kaptam egy ponttal se többet, és játékokban se látok fps javulást. Járt már valaki más is így, vagy nem jó valami ?



2018. ápr. 6. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Használj MSI Afterburnert, az nekem mindig bevált.
2018. ápr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam persze azt is, ugyan úgy semmi.
2018. ápr. 6. 19:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Az mit jelent, h maxra? Mire, és mennyi mhz?
2018. ápr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Lényegében ameddig szoftver engedi.

gpu clock: 1050 mhz


memory clock: 1500 mhz (gigabyte guruban valami ért 6000-ret ír de gpu-z ban 1400->1500 mászik. MSI afterben is így van.)


minimum voltage 1.2 v

2018. ápr. 6. 20:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Magyarul akkor 100Mhz-et kapott a mag. Most nem azért, de az a 100Mhz játéktol függően ennél a karinál nem fog többet jelenteni mint 5-10 fps.
2018. ápr. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezt így van ahogy mondod és kingdom come-ban pont ennyi hiányzik 60 fps-hez. De a poén itt az hogy nem csak játékban nincs fps növekedés overclock után, de Heaven Benchmark-ban is pontosan ugyan annyi pontot kaptam mint tuning nélkül. Ez azért már nekem gyanús, mint ha nem is történne semmi.
2018. ápr. 7. 01:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Proci mi van mellette? Benchmark programokban még jobban kimutatható kéne legyen mint játékok alatt.


Esetleg Afterburner-el meg lehet próbálni finoman feszültséget is emelni, ha a hőmérsékletekkel nincs gond, de hosszú távon azért nem tesz jót a GPU-nak a gyárinál nagyobb fesz.

2018. ápr. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azon is emeletem elvileg, bár a gpu-z azt nem találom szóval nem esküdök rá h emelkedett feszültség. Nincs baj a hő fokkal 80 fölé még nem ment. Proci i5-4460, de a kihasználtságot is monitorozom és a gpu 99% cpu 70% Ram 60% kb szóval kártya itt a hunyó.
2018. ápr. 7. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!