Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik alaplap gyártó BIOS-ai...

Melyik alaplap gyártó BIOS-ai frissíthetőek a legkönnyebben?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 6. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Manapság? Az összesé. Pendrive, bedugod, belépsz a BIOS-ba és mehet a frissítés. Annyi, hogy nem szabad megszakadnia a frissítési folyamatnak. A legtöbb alaplapnál Windows-ból is lehetséges frissíteni, mint ahogy BIOS-ból is neten keresztül. Észlelik az internet kapcsolatot, azaz ezek a BIOS-ok, inkább UEFI-k kezelik a hálózati kártyát is. Kell ennél több és egyszerűbb lehetőség? Ráadásul szinte az összes márkánál ez van.
2018. ápr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, azt nem mondtam, hogy le kell tölteni előbb a gyártó oldaláról a frissítést, és egy üres pendrive-ra kell tenni. Újabb alaplapok közül 2 márka fordult már meg a kezem alatt. Egy Asus (frissítettem) és most egy MSI (ezt is frissítettem). Skylake-hez való lap ez, B150 chipset.
2018. ápr. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
gigabyte ab350 gaming 3 windows alól gond nélkül frissül a többivel nincs tapasztalatom, de ahogy előttem írta a kolléga mindegyik egyszerűen frissíthető, legalábbis az újabbak.
2018. ápr. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik könnyen frissíthető már vagy 10-15 éve. Ami nagy segítség lehet, az a dual BIOS. Ez annyit tesz, hogy az alaplapon két BIOS chip található, amikre egymástól függetlenül lehet feltenni a BIOS-okat. Így ha az egyik sérül, a másik mség mindig használható marad.
2018. ápr. 7. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!