Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért használja minden játék...

Miért használja minden játék 90-99 % -on a processzort?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek miért lehet a 90-99% -os CPU használat játék közben, ugyanazokkal a játékokkal, ami kb. eddig 30-45% között mozgott. Egy i5 -ös prociról van szó pontos típust nem tudok, mert a tesómé és most nem tudom megkérdezni tőle, végül is helyette teszem fel a kérdést, mert az Ő gépéről van szó, de szerintem mindegy, hogy milyen CPU, lényeg hogy most 3x annyi terhelést kap játékoknál, mint eddig. TeamViewerrel kapcsolódtam hozzá, kikapcsoltam neki az automatikusan induló programok közül ami nem kell, futtattam egy nod32 antivírust, töröltem a gépről olyan programokat, amik gyanúsak voltak. (legalábbis én nem ismertem őket 🙂 ) Más ötletem nincs. Ha tudtok légyszíves írjatok. Köszi !

2018. ápr. 8. 17:56
 1/4 meszike91 ***** válasza:

malwarebytes és hitman pro


Mindkettőnek van ingyenes verziója, én ezeket lefuttatnám. Torrentezni szoktál megbízhatatlan oldalakról? Simán lehet benyeltél valami bányászvírust. Esetleg a biosban nem tiltottál le processzormagokat?


Nem látszik a feladatkezelőben mi használja a procit?

2018. ápr. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De látom, a játék használja, de eddig nem 99% -on szokta, max. 50-55% volt.
2018. ápr. 8. 19:04
 3/4 A kérdező kommentje:

Nincs bányászvírus, mert alapon 2-3% a használat.

Mag sincs letiltva, openhardver monitor listázza a magonkénti terhelést. Mind a 4 mag használatban van.

2018. ápr. 8. 19:10
 4/4 A kérdező kommentje:
Frissítettem a drivereket, futtattam vírusirtót, talált is pár trójait ezeket törölte, visszakapcsoltam a Windows updatet, mert ki volt kapcsolva, ott egyből frissített is. Töröltem a Raptr -ot, mert össze - vissza állítgatta a gameket, nem tudom miért (vsync bekapcs) volt valami usb driver scanner, ami folyamatosan frissítéseket keresett ez is 30 % -on vitte a processzort. Most úgy néz ki, hogy jó lesz. A hűtést még majd megnézem azért.
2018. ápr. 11. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!