Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üdv. Lézer nyomtatót vennénk....

Üdv. Lézer nyomtatót vennénk. A lézer-nél hogyan sorolnátok fel a márkákat? (megbízhatóság, élettartam, olcsóság, stb. ) Mivel sok márkát nem ismerek csak a szokásos (hp, canon, epson-t) így lehet, hogy nem ezek a legjobbak lézerben.

Figyelt kérdés

+ Kinek mi a véleménye, tapasztalata led illetve zselés nyomtatóról?

Valaki használt már ilyeneket?



2018. ápr. 9. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor kérdések:

MIRE kell?

Ez alapvetően fontos.


LED = nem lézer, hanem LED világít. Amúgy megegyezik a szerkezet a lézerekkel.

Zselés: a folyékony tinta zselé sűrűségű. Egyetlen előnye: gyorsabb száradás.


Otthonra tudom javasolni a Brother HL-1110E típust, 20k körül már kapható.

2018. ápr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szempont lehet még az utántölthetőség, toner chip-csere lehetőség.
2018. ápr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha csak feketében akarsz nyomtatni és nem sokat, akkor a fent említett Brother tökéletesen megfelel. Nekem egy Brother HL1112-es és egy HL2140-es lézerem van. Kiválóak. A 1112-be egy 1000 oldalas utángyártott toner kb 1600-1800 ft között van. A 2140-be 2600 oldalas kb ugyanennyi. A tonerekben nincsen chip, mechanikusan resetelhető egy fogaskerék átfordításával, tehát otthon is tölthető(youtube-on sok videó van róla). A dobegysége mindegyiknek külön cserélhető 10000 és 12000 oldalasak és kb 3200 ft-ba kerülnek, tehát otthonra évekig elég.

Ezek alapján saját, tapasztalatból kiindulva bátran ajánlom a Brother lézereket.

2018. ápr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Otthonra kell, tintasugarast váltanánk le mivel ritkán van használva és állandóan beszárad a patron és a fej is.

Szóval akkor brother-t ajánljátok, de ez a 2 típus most nem jó mivel nem tudnak másolni meg stb, majd nézek neten egyet.


led és zselést azért kérdeztem mert lehet azok jobbak a lézernél (tovább bírják, minősége is jobb, stb...)

2018. ápr. 9. 17:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Én otthon és a munkahelyemen is lézeres Brothert használok, le nem cserélném semmi pénzért, annyira bejött. Olcsó, megbízható, szépen nyomtat, és bármilyen utángyártott tonerral/dobbal használható. Nem fogsz benne csalódni.
2018. ápr. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!