Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van itthon néhány processzorom...

Van itthon néhány processzorom, amiket szeretnék eladni. Mennyitől kereskedelmi mennyiség?

Figyelt kérdés
Csak fb-n adok veszek csoportokban vagy hardveraprón szeretném őket eladni.

2018. ápr. 18. 15:55
1 2
 1/11 MGéza ***** válasza:
Magánemberként akármennyit eladhatsz, ha saját. Ha viszonteladóként árulod, az kereskedelem és adó és áfa köteles.
2018. ápr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Magánemberként adnám el, de hallottam hogy X darab felett adót kell fizetni. Csak nem tudom mennyi az X.
2018. ápr. 18. 16:41
 3/11 anonim ***** válasza:
A NAV forintban határozza meg magánszemélyeknél az adómentesség határát...
2018. ápr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor X Ft felett kell csak adót fizetni? Mennyi ez az X?
2018. ápr. 18. 17:41
 5/11 anonim ***** válasza:
Google-t nem ismered? Ennek egyébként meg mi köze a számítástechnikához???
2018. ápr. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

1. Ismertem!

2. ... ... Jó kérdés!

2018. ápr. 18. 17:45
 7/11 anonim ***** válasza:

... csak mert én is a google-t használom. Eddig nem tudtam de megnéztem:


"...A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a honlapján közzétett tájékoztatóban ismerteti: ha a magánszemély ingóságait nem gazdasági tevékenység keretében értékesíti, akkor ebből származó jövedelmét az ingó átruházásból származó szabályok szerint kell megállapítania, és megfizetnie a 16 százalékos mértékű személyi jövedelemadót (szja). Nem kell ugyanakkor megfizetni az adóévben 200 ezer forintot meg nem haladó ingó vagyontárgy értékesítéséből származó jövedelem után az adót. Ha az ebből származó bevétel az adóév elejétől összesítve nem haladja meg a 600 ezer forintot, nem keletkezik adóköteles jövedelem és szja-fizetési kötelezettség. Számla-, nyugtaadási és áfafizetési kötelezettség sem terheli."

2018. ápr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom évi 600 ezer Ft-ig bármit eladhatsz adómentesen. Hacsak nem i9-es CPU-kat akarsz a piacra dobálni, akkor nem hinném, hogy aggódnod kellene.
2018. ápr. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezek szerint utolsó is olvasta a válaszom...
2018. ápr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Úgy csinálsz mintha csak te tudhatnád ezt az infót. Szoktam árulni nagyobb értékben is cuccokat hardveraprón így képzeld tudtam, hogy 600 ezer (jelenleg) a határ.
2018. ápr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!