Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop probléma. Mi okozhatta?...

Laptop probléma. Mi okozhatta? Tehetek még valamit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nahát... Egy kicsit hosszabb sztorival jelentkeznék: adott egy ASUS laptop (ASUS X550J) amit körülbelül 2 éve és pár hónapja vettem (tehát már nem garaciás).


A laptopról röviden:

Ezen hordozható számítógép tökéletesen működött, komolyabb specifikációk persze (i7, dedikált kártya, 8GB RAM stb... ami a maga idejében azért rendben van), elég drága is, végigkísérte életem egy jó részét (na jó, azért 2 év nem annyira sok idő... :) ), és még azt is kiszeretném hangsúlyozni, hogy nagyon finoman bántam vele, sohasem volt leejtve, földhöz vágva stb, és még túlhasználva sem, mivel pár hónap intenzívebb használat után vettem egy jó kis asztali PC-t, és a laptopomat csak ritkán, amikor nem voltam otthon használgattam.


A probléma kezdete:

Kb. 1-2 hónapig hozzá sem nyúltam a laptopomhoz, a kényelmes kis táskájában üldögélt. Az egyik rokonom látogatott el hozzám, és kedvesen odaadtam neki, hogy amíg itt van legyen amit nyomogasson. Persze mielőtt odaadtam gondoltam elindítom, mert ugye 1-2 hónap alatt érkezik egy pár rendszerfrissítés stb, amit megéri feltelepíteni. Ekkor lettem arra figyelmes, hogy a laptop nem indult el azonnal, hanem fekete képernyő, pörgött a ventilátor+valami kerregő hang, majd egy pár perc után végre elindult. Mivel kerregő hangot adott ki, gondoltam magamban: "tuti elszállt a merevlemez, sebaj jövő héten megy ki garanciából és 5 perc alatt kicserélem". Ilyen gondolatok közepette, jó nyugodtan, mit sem sejtve készítettem biztonsági másolatot a fájlokról (én h*lye, jelzem még garis volt a gép).

Ezután nem is volt semmi probléma, néha beletelt 20-30 percbe mire elindult, de ha egyszer bekapcsolt tökéletesen működött. Ámde ez zavart engem, és egyik nap persze sajnos a garancia lejárta után realizálódott bennem, hogy a kerregő hang nem a merevlemeztől, hanem a DVD-olvasótól jön... Akkor vajon mi lehet a probléma? ? Hamar, nézelődtem a neten, rengeteg ember járt hasonlóan, de sajnos mint végül kiderült egyikük közé sem tartozom.

Végül:

Mivel már a gépen 2 nap után sem tud bebootolni (tehát végleg meghibásodott) elvittem egy informatikus ismerősömhöz aki beadta a javítóba. Rá egy hétre visszaküldte, és ezt az üzenetet kaptam tőle: "Alaplapon leégett a northbridge chip, így sajnos javíthatatlan."

Tényleg ennyi? Dobhatom ki? Nem lehet tenni semmit?


A pontos specifikációk (és ahonnan annak idején vettem, 2800-ért): [link]



2018. ápr. 21. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Az Asus (Anus) laptopok legnagyobb hibája, hogy az alaplapjuk minősége nagyon rossz. Mindenkinek azt tanácsolom nagyivben kerülje el. Ha a közeljövőben tervezel másikat venni akkora Acer vagy Lenovo amit ajánlani tudok.
2018. ápr. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lenovo-ból is a 100 ezrest került, különösen az Intel Atom és Intel Celeron procisokat. Ezek gagyi műanyag ócska gépek (pl. i3). 170 ezertől fölfelé vannak a jobbak, de 200 ezertől kezdődnek az igazán jók. De a legjobb a külföldről behozott használt üzleti gép, ráadásul 50 ezer körüli áron.
2019. ápr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ennek a laptopnak annyi.
2019. ápr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!