Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Samsung monitor pixelhiba?

Samsung monitor pixelhiba?

Figyelt kérdés

Nemrég (2018.04.21.-én) vásároltam az eMAG-ról egy Samsung S24D330 monitort, újonnan. Ma hozták meg (8:30 körül), gyorsan összeraktam, beállítottam. Első indulásra minden jó is volt, használtam ~30 percig, majd kikapcsoltam a gépet, a monitorral együtt. Pár perc múlva vissza, de akkor már egy piros pixel volt a monitor felső részén és azóta is ott van. Próbáltam ilyen szoftveres javítás dolgot ( [link] de nem vált be. Próbáltam ismét "újraindítgatni" a monitort/gépet de semmi, visszaállítottam gyárira a monitort de továbbra is ott van az a piros pont.

Ez pixelhiba lenne? Hívjam fel az eMAG-ot és érdeklődjem meg, hogy ilyenkor mi a teendő vagy egyből küldjem vissza?



2018. ápr. 23. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel őket. Egy pixel (sőt valszleg inkább csak subpixel) hiba miatt egyáltalán nem biztos, hogy kicserélik.
2018. ápr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:

Ezek a csoda "pixeltornáztató" szoftverek mind szemfényvesztés. Hiába is próbálkozol vele.

A Samsung, LG monitoroknak előnyösebb a pixelhiba garanciája mint a többi gyártónál, amiknél csak ISO van.

3 napon belül egyetlen Subpixel hiba miatt is cserélniük kell a boltba. Azon kívül még mindig ott van a vásárlástól való elállás lehetősége is, ami gyakorlatilag felülírja a pixelhiba garancia szabályait is.

Én azt használtam az Extreme Digital -nál legutóbb egy AOC monitornál, ahol 1 hét múlva lett egy fényes pixelem, ami szerintem a legzavaróbb.

2018. ápr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A neten rendelt terméknél 14 napod van az elállásra. Ezen belül indoklás nélkül vissza kérheted a pénzt.
2018. ápr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem volt még pixelhibás monitorom (nem is akartam...:D) azért gondoltam, egy próbát megért de már én is látom, hogy nem sokat ért. Ahogy az első kolléga mondta, felhívtam az eMAG-ot és ők is azt mondták, hogy egy pixelhiba még nem számít bele a garanciába, úgyhogy azt választottam, hogy vissza az egész. Úgy látom, használtan kell monitort venni, csak úgy éri meg mert eddig egyik használt monitoromnál sem volt soha ilyen baj. Csak gondoltam ha már "megengedhetem" magamnak, inkább veszek újat, de úgy néz ki nem szerencséset fogtam ki.

Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld!

2018. ápr. 23. 11:03
 5/6 P.O.C. ***** válasza:

A használt monitorokon is bármikor előjöhet pixelhiba.

Javaslom vegyél inkább az Oázis Computernél monitort. Ott pár ezer forintért lehet venni pixelgaranciát minden gyártó termékére. Szállítás előtt kibotják, beüzemelik és átvizsgálják. Nem csak pixelhibát szűrnek ki hanem más képhibákat is, mint pl fényszivárgás, túlzott felhősödés.

Utána pedig 20 napig visszaküldheted egyetlen subpixel hibával is. A szállítást ők állják. Én is tőlük vetem utána teljes megelégedéssel.

2018. ápr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
P.O.C.: Köszönöm, utánanézek! :D
2018. ápr. 23. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!