Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A kábel lehet a hibás, vagy a...

A kábel lehet a hibás, vagy a monitor?

Figyelt kérdés

Új gépet raktam össze, minden szuperál, de a videokártyát nem tudom használni. a következő okok miatt: DVI-D kábelt rádugtam a monitorra, a másik felét a videokártyába, nem adott képet. Át dugtam az alaplapi csatlakozóba szintén nem adott képet. Rádugtam a monitorra a VGA (kék) kábelt, a másik felét az alaplap csatlakozójába, és van kép. Sajnos a videokártyán csak DVI-D és HDMI csatlakozó van, VGA nincs.


Most a monitorn a DVI-D dugasz lehet rossz, vagy a kábel, amit vettem?


Monitor típusa: Samsung Syncmaster 2043BW



#kép #VGA #monitor kábel #alaplapi videokártya #samsung syncmaster 2043BW #DVI-D rosz
2018. ápr. 29. 11:00
 1/7 P.O.C. ***** válasza:

Mondjuk az gáz, hogy az alaplai VGA aktív, annak ellenére hogy van PCI-E videokártya is berakva.


Be kell állítani a BIOS -ban hogy a PCI-E kari legyen csak aktív az alaplapi meg legyen letiltva.

2018. ápr. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
automatikusra van állitva. Felismeri magátol ha csatlakozva van más vieokártya. Nem hizsem hogy ez lenne aprobléma, hizsen akkor a DVI-D kábelel be kellett volna jöjjön mikor az Alplpira dugtam a kábelt :)
2018. ápr. 29. 11:27
 3/7 P.O.C. ***** válasza:
Hát, ha így gondolod hogy az frankó, akkor egyszerű a teszt. Ki kell próbálni másik kábellal másik monitorral.
2018. ápr. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tiltsd le az alaplapit
2018. ápr. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: nem az alaplapba van a video, hanem a processzorba
2018. ápr. 30. 14:02
 6/7 P.O.C. ***** válasza:
Igaz, de a megállapításod a lényegen nem változtat: NEM KÉNE AKTÍVNAK LENNIE, HA PCI-E VGA IS VAN A GÉPBEN !
2018. ápr. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
na, vettem egy másik kábelt, azzal bejött a kép :D A kábel volt a hívás. Mégis miért baj ha aktív a másik videokártya is? Mindig így használtam a gépet, hogy BIOSba automatikusan van, és magától vált ha rádugom a videokártyát. Tudtommal iylenkor automatikusan letiltja az integrált videoklártyát
2018. máj. 1. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!