Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem "ideális" felbontáson...

Liverpoolhungary kérdése:

Nem "ideális" felbontáson kevesebb a videókártya fogyasztása?

Figyelt kérdés
Ezt nem jól fogalmaztam meg.^^ Magyarul: Ha a monitor Full HD-s, és pl 1024x768-ban játszanék 1db játékkal, akkor a kisebb felbontás miatt a videókártyám fogyasztása is kisebb lenne? A másik: Ha pl egy 15"-os 4:3-mas menne egy játék(pl: Rise of the Tomb Raider) akkor a felbontás miatt kevesebbet eszik a kártya? Ezeket azért kérdezem mert 1 hét múlva veszek másik tápot de nem akarok játék nélkül maradni addig, meg kíváncsi is vagyok rá hogy kisebb felbontáson pl a vga kevesebbet fogyaszt-e. előre is köszi a válaszokat.

2018. máj. 17. 17:35
 1/2 zsolt0005 ***** válasza:
100%
Ha pl. fullHD ban nyomod es van 40fps ed es fogyazt a karid 100W-ot (Ezt csak kitaláltam) es ugye kihasználva van 100% ra. Ha atnyomod kisebb felbontásra és nem korlátozod az fps-t. szoval az fps ed megnő pl. 40 ről 80 ra. a kari uygan ugy 100% ban használt így a fogyasztás is ugyan az marad. Nemtudom menyire érthető amit irtam -_-
2018. máj. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én se írtam teljesen érthetően:D pl vegyük a gtx 460-at: [link] -


Maximum Graphics Card Power (W): 160 W <-

Minimum System Power Requirement: 450 W


^^Bármekkora is a felbontás, ez a kártya ennyit fogyaszt maximum?

2018. máj. 17. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!