Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek az új kártyáknak...

Szerintetek az új kártyáknak (nvidia 10-es széria) jobb az élettartama mint a régieknek a kisebb fogyasztás miatt?

Figyelt kérdés

Pl egy Nvidia 1080 több időt alatt döglene be mint egy 680? (Tételezzük fel mindegyik 0perces, most vennénk ki a dobozból.)


Csak azért mert volt 680-am, 3,5 év alatt döglött be normális használat mellett. Ahogy utánanéztem neten, elég sok vga döglik be hamar, persze általában nem 3,5 év inkább 5-6, valszeg csak szerencsétlen voltam.


Vagy a felvett áram ha kevesebb, semmit nem befolyásol?


2018. máj. 17. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezeknek nem az áramfelvétel a gondjuk, hanem a hőtermelésük. Nem véletlen, hogy mondjuk GT210-ből annyit kapsz mint a szemét, ellenben a GTX480 már jóval ritkább. Ráadásul ugye a hőmérsékletük folyamatosan ingadozik akár 40-50 fokokat is, terheléstől függően, ami megint csak nem tesz jót nekik.


A mostani kártyák ugyan többet kibírnak a modern megoldásoknak hála, de ezek sem működnek örökké.

2018. máj. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Természetesen a hőt is értettem, nagyobb fogyasztás több hő.


Akkor végül is jól gondolom valamennyire.


Érdemes drágább vga-t venni? Pl gtx1060-ból 3 ventis sok rézscsövest? (Aours, Asus rog strix bár az rohadt drága tudom ilyesmiket)

2018. máj. 17. 22:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyilván érdemesebb a jobb hűtésűt megvenni. Egyébként nem hinném ,hogy tovább bírnák a mostani kártyák, mivel többnyire azért itt is jellemző, hogy "gagyibb" minőséget adnak ki a gyártók a kezeik közül.
2018. máj. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!