Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A videokártyám hőmérséklete...

A videokártyám hőmérséklete reális?

Figyelt kérdés
Radeon Hd 6750 passziv hűtéssel 44-45 fokos mikor nem játszom,csak épp be van kapcsolva a gép,mikor pedig játszom 103-104 fokig fel megy, és nem is komolyabb játékkal,ha gyárilag igy csinálták csak gondolhattak volna hogy felmegz a hőmérséklet,4 évig nem volt semmi baja,most kezdtem el gondolkodni hogy nem árthat neki ?

2018. máj. 21. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudtom szerint a régebbi kártyákat (főleg AMD-k) még úgy csinálták, hogy bírja a hőt. Passzív hűtéssel szerintem ez normálisnak mondható, főleg ha 4 éve így megy és semmi baja, akkor ez gyári. De ha esetleg zavarna, tehetsz rá ventilátorokat, rosszabb nem lesz. :D
2018. máj. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez már brutálisan sok, konkrétan károsíthatja is a kártya egyes részeit. Úgy 85-ig elfogadható, 80 alatt pedig normális.
2018. máj. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, én is arra gondoltam hogy a régiek birják, s ezért raktak passzivat rá,volt hogy reggeltől estig dolgozott heteken át. sokat volt használva komolyabb játékoknál,mégsem volt baja,most már csak filmezni kell :)
2018. máj. 21. 11:45
 4/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Esetleg tehetsz rá egy 92-es vagy 12-es ventit olyan 800-as fordulaton. Hangja nem lesz de csodát fog tenni.
2018. máj. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
probáltam de régi az alaplap,és 2 darab 3 pin es sys fan om van rajta,akármit rárakok full rpm-en pörög s iszonyú zajos,bios-ban meg semmi beállitás erre vonatkozólag ...
2018. máj. 21. 12:45
 6/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Molexről 7 volton?
2018. máj. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hominida ***** válasza:
"Négy évig nem volt semmi baja." És akkoriban mennyi volt a hőmérséklet, ugyanennyi? Mert ha csak mostanában nőtt meg, akkor a hűtő már nem illeszkedik jól, és a ventilátoros hűtése sem lesz igazán hatékony. Ha így van, akkor újra kell pasztázni, és újból ellenőrizni a hőmérsékleteket.
2018. máj. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!