Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a baja a gépemnek, ha...

Mi a baja a gépemnek, ha időnként leáll rögtön indítás után (és kis idő múlva újra felpörög, próbálkozik, olykor sikerrel)?

Figyelt kérdés

Ha a BIOS-on túljut (kezdőképernyő, illetve be tudok lépni a BIOS-ba), akkor már nem áll le.

Kipróbáltam másik két táppal is, kivettem az alaplapot is a házból VGA, HDD és RAM nélkül. Nincs púpos kondi, sérülési nyom, szag stb. A tápot is néztem teszterrel, illetve a PCI csatlakozókat is és semmi. Volt alaplapi elemcsere és CMOS reset is.

A processzor hűtőt is leszedtem, a procit ki, majd vissza. Ezután volt először a hiba megjelenése óta, hogy képes volt felpörögve maradni és behozni a rendszert, de nem stabilan.

Mert a furcsa, hogy van, hogy beindul, be is jön a rendszer, a BIOS-ba is be tudok menni, de máskor pedig a felpörgés után nem sokkal leáll és ha ekkor nem kapcsolom ki a tápot, akkor kis idő múlva megint felpörög, próbálkozik és ez ismétlődik ciklikusan.

Ami biztos, hogy a ház bekapcsoló gombja nem működik, így lekötöttem az alaplapról, most csavarhúzóval tudom bekapcsolni az alaplap tüskéit érintve, de nem csak ennyi a hiba, hiszen a jelenség megmaradt.

Valakinek volt hasonló (mi volt ott a gond)?



2018. máj. 22. 00:52
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!