Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy SSD esetében ez mekkora...

Egy SSD esetében ez mekkora hibának számít?

Figyelt kérdés
Az imént vettem egy TLC-s ADATA SSD-t. HD sentinel rögtön felismerte, az állapota 98%-os. Kicsit bosszantó, de nem tudom felmérni, mekkora hibának kalkulálható be. Arra célzok, hogy felfogható egy kis "esztétikai" hibaként, vagy egy alapból 98%-os SSD állapota esetleg drasztikusan elkezdhet romolni. Azért vacilálok, mert a cseréltetése további több ezres költséget jelentene nekem.
2018. máj. 25. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem 9 hónap használat után 98%-os, és ez teljesen rendben van. Bár amikor vettem, nem néztem meg, hogy hány %-os
2018. máj. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Gábor_79 ***** válasza:

Nem feltétlen. Gyártótól függően - most nem tudom az Adata konkrétan olyan-e - de van hogy első használatkor egyből csökken a kondíció. Figyelgessed egy hétig, ha nincs extrém változás és írás, akkor nem vészes.

Nem szabványos az adott SMART érték kalkulációja. Ha a saját programjával ránézel, gyanítom más eredményt látsz. Rákerestem plusz infóra: nem egyedi eset a márkánál. [link]

2018. máj. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 2 év után ír 98%-ot. Nem nagy dolog. :)
2018. máj. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Garanciásan küldd vissza. Szerintem egy új terméknél az az alap, hogy minden 100%. Főleg egy SSD-nél számíthat nagyon, mivel ezeknek még napjainkban is rövidebb az élettartamuk, mint a hagyományos HDDknek.
2018. máj. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
603 giga után 100%. Tudom ez nem sok írás viszont nem ezt vártam egy 15 ezres Intenso ssd-től.Szerintem használd egy darabig és figyelgesd milyen ütemben csökken.
2018. máj. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!