Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem indul a gép elsőre, mi...

Nem indul a gép elsőre, mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Egy olyan problémám lenne, hogy mikor elindítom a gépet, felpörög minden, viszont azonnal leáll, de közvetlen utána magától elindul. Bedobja az American Megatrends képet, nem ír rajta semmi hibát, felismer azonnal mindent. F1-el tudok tovább menni BIOS-ba, nem állítok semmit kilépek, utána gond nélkül elindul, mintha nem történt volna semmi. (Nincs hiba üzenet, semmi alaplapi csipogás, a naplófájlban sem találtam hibát, semmi...).


Pár hónapja cseréltem benne tápot, mert az megadta magát, azóta csinálja (érdekes nem mindig), eddig nem foglalkoztam vele, azt hittem, csak a Windows és az Intel frissítések kevertek meg mindent, mint a laptopomnál..., de most már biztos, hogy nem az.


Az adattárolókat teszteltem, lehúztam mindent, a memóriának sincs semmi baja, a videó kártya is gond nélkül működik.

Terheléses teszt alatt se csinált semmit, a hőfok is megfelelő.


Mivel közvetlen tápcsere után jelentkezett, én arra gyanakszom, de nem igaz, hogy ez is hibás, már a 3. táp (most direkt más fajtát vettem, eddig 2 ugyanolyan ment tönkre pár év alatt, pedig minőségiek voltak)....már arra is gondoltam, hogy alaplap hiba, és az teszi tönkre és mivel ebben van egy plusz védelem lekapcsol elsőre, viszont ilyenről még nem hallottam, pedig már pár gép megfordult a kezemben, szóval ez csak egy gondolat marad :D..


Seasonic FOCUS Plus 650W Platinum táp van egyébként benne.


Akinek van valami tippje esetleg, hogy mi lehet a hibás ossza meg velem legyen szíves. Persze lehetne még tesztelni egy másik táppal, de ha nem muszáj nem bontanám szét az egészet megint.


Előre is köszönöm.



2018. máj. 25. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet csak az alaplapi elem hibás, mondjuk ha érzékeny az alaplap a tápra, akkor okozhatja a táp, mert nem gyári fajta-értékű, és zavart okoz.
2018. máj. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet. Egy ASUS Maximus VI Hero van benne, többet várnék egy ilyen laptól, ha tényleg az a hibás.
2018. máj. 25. 11:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is elem probléma lesz.
2018. máj. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Olyan a tünet,mintha elveszítené a bios beállításait.
2018. máj. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazából már kezdetektől furcsálltam ezt a lapot, amikor elkezdtem használni, és a felső PCI-E foglalatba raktam a VGA-t, nagyobb teljesítményt igénylő játékoknál, egyszerűen újraindult a gép, az alsóba hibátlan volt minden, most már jó a felsőbe is. + csinált még pár furcsaságot.


Akkor kicserélem az elemet, hátha jó lesz.

De érdekes pont tápcsere után romlik el.


Esetleg egy CMOS Reset-et még megpróbálok előtte.


Köszi a válaszokat.

2018. máj. 25. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!