Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ebbe a laptopba lehet + SSD-t...

Totolala kérdése:

Ebbe a laptopba lehet + SSD-t rakni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!! Ezt a laptopot néztem ki magamnak:


[link]


Azt írja, hogy 1000 + 8 GB merevlemez van benne, azt tudom hogy ez valami SSHD. Ez pontosan mit is jelent? lehet ezt bővíteni legalább egy 256GB-os SSD-vel? Milyen SSD-t ajánlotok bele?


Köszi!



2018. máj. 25. 22:31
 1/4 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ez egy olyan 1TB-s "HDD" amibe bele van építve "cache"-nek egy 8GB-s (azaz nagyon gyors) SSD. Írási műveleteknél jól jön ez.

M.2 SSD-t lehet bele tenni, olcsóbban (lassabban) egy Samsung 860 (22-23e körül a 250-es), drágábban (gyorsabban) egy Samsung 960/970-es megteszi (33e fölött).

2018. máj. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mennyire észrevehető a különbség a lassabb és a gyorsabb ssd között? Tudom, hogy a régebbiek kb 500-500 írási/olvasási sebességet tudnak, az újabbak meg 3000-1500? Az elég nagy különbségnek tűnik, de nem tudom mennyire.
2018. máj. 26. 00:32
 3/4 A kérdező kommentje:
m.2 ssd-t ugyan úgy rakhatok laptopba, mint PC-be? Nincs különbség?? Nincs külön laptop és PC ssd?
2018. máj. 26. 11:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Rakhatsz bele ha van benne M.2 csatlakozó. HDD-knél volt ilyen hogy laptop meg asztali HDD. SSd-nél már ez nem létezik...
2018. máj. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!