Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy deríthetem ki hogy...

Hogy deríthetem ki hogy milyen az alaplapi vga?

Figyelt kérdés

A gépem videólejátszása rossz, videóknál szaggat, játékoknál elmegy a kép, lefagy.

Megnéztem Everest-tel, de nem talált semmit, csak az OS-sel feltelepült illesztőprogramot lehet látni, amit meg nem lehet telepíteni, mert nem elég hozzá a gép.

Azt tudom hogy milyen az alaplap, de azt hogy deríthetném ki hogy milyen az alaplapi videokártya, hogy tudjak hozzá illesztőprogramot keresni?



2018. jún. 4. 12:13
1 2
 1/18 szántóvető ***** válasza:
keress rá az alaplapra a neten.bár ezek a grafikus megoldások ma már alap dolgokhoz is kevesek úgyhogy kéne venni bele egy kártyát.
2018. jún. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Vettem bele, de megszívtam. Ha belerakom, nem érzékeli a monitor a gépet, ráadásul a kártya DMS-59 csatlakozós és nem adtak hozzá átalakítót azok a szemetek, akiktől rendeltem (pedig kellett volna). Az a baj hogy kompakt házas a gépem és neten nem találok más alacsony profilú kártyát, ami passzolna bele.
2018. jún. 4. 12:52
 3/18 Dongaben ***** válasza:
Ha alaplapi, akkor az alaplap gyártó honlapjáról. Ha processzorba integrált, akkor a proci típusából lehet tudni, hogy milyen.
2018. jún. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Dongaben ***** válasza:
Még annyit, hogy az alaplapi kártya a gép memóriájából vesz el, aminek mértékét a BIOS-ban lehet beállítani. Ha van elég RAM a gépben, akkor lehetne többet adni a videokártyának.
2018. jún. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 coopper ***** válasza:

Szia.


Everesztben : Eszközök - fizikai eszközök, minden eszköznek meg kell jelennie.


A másik dolog meg driverkeresés, hardverazonositó alpján : https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..


Ha megadod a hardver azonositót, megpróbálok én is drivert keresni az eszközhöz, de kell még hozzá az, hogy milyen windowsra kell (xp, vista, 7,8,8.1,10) és az is hogy hány bites (32 vagy 64) a windows ami alá kell a driver.


Sok sikert.

üdv.

2018. jún. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

A legjobb az lenne ha a bios-ban át tudnék küldeni némi memóriát a gpu-nak, de persze jelszóvédett (egy használtan vett fos gépről van szó).

Azonosítót nem tudok írni, mert nem találni azt az eszközt, amit leírtak a linkben. Az alaplap Fujitsu D3028-A1, OS: Windows 7 Ultimate 64 bit.

2018. jún. 4. 14:09
 7/18 A kérdező kommentje:
Volna kakaó a gépben, mert 8 giga a ram és 4 magos a proci, de ezzel a nyavalyás vga-val nem jutok semmire és visszahúzza a gépet.
2018. jún. 4. 14:13
 8/18 szántóvető ***** válasza:

ez egy esprimo gép és a chip intel gma 4500?

aszondja:

Slots optional configuration or 1x PCI Express x16 low profile (190mm) and via Riser 2 x PCI full heigh (174 / 210 mm)

ezek szerint pl egy gt 1030 low profile változat belemegy.vagy akár erősebb kártya is.

2018. jún. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Bezony.
2018. jún. 4. 14:36
 10/18 A kérdező kommentje:
Esprimo E7936
2018. jún. 4. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!