Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érezhetően gyorsabb az SSD...

Érezhetően gyorsabb az SSD mint a HDD? Megérné azt a pluszt ráfizetni, vagy még a HDD a nyerő?

Figyelt kérdés

2018. jún. 4. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A Trabant es a Ferrari. Az ssd sokkal gyorsabb
2018. jún. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Evek ota nem a HDD a nyero, hacsak nem nagy mennyisegu adat lassubb hozzaferesehez kell tarolot venni. SSD-vel kb. olyan lesz barmilyen windows, mint amit seggberugtak.
2018. jún. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

SSD fényéveket ver az alapvető rendszer teljesítményre.

Én sokszor szidtam a Win 10-et, mert HDD-vel használtam, és mindig volt valami gebasz vele.

Mióta egy csúcs Samsung 960-at használok, ég-és föld a különbség.

2018. jún. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem kicsit gyorsabb az SSD.

Igazából a sokkal gyorsabb fájlolvasás miatt sokkal gyorsabban/pörgősebbnek érezhető.

De ez igaz még a leglassabb SSD-kre is, meghát SSD és SSD között is van különbség.

2018. jún. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Még egy sima sata ~500mb/s ssd is extra gyors a hdd 30-50mb/s-hoz képest. Nem beszélve egy M.2 PCIe 3200mb/s ssd-ről :D Az már leírhatatlan, de tényleg.

(samsung evo 960 például)

2018. jún. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sokan azt hiszik az SSD beépítés után, hogy új gépük van. Elég szépen megtáltosodik tőle a rendszer, és a programok is.
2018. jún. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Annyit mondanék erre, hogy még a legelavultabb rendszerek is képesek "megtáltosodni" egy SSD-vel (nyilván ha kompatibilis vele a rendszer).

Szóval megéri a plusz pénzt. DE!

Az SSD NEM VALÓ nagy mennyiségű adat TÁROLÁSÁRA. Rendszernek illetve az alapvető, leggyakrabban használt programok futtatására lett kitalálva.

Tehát a legjobb megoldás szerintem egy közepes méretű SSD + egy átlagos / nagyobb HDD (attól függ mennyi adatod van). Tehát egy 128/256GB-os SSD + egy 1 vagy 2TB-os HDD a legjobb kombináció. Lehetőleg a HDD is legyen 7200RPM-es, főleg ha arról is fognak futni programok, de ha csak adattárolásra (képek, zenék stb.) használod akkor jó a lassabb 5400-as is.

Még egy dolog, játékokban nem fogsz látványosan több FPS-t "kapni", ha SSD-ről futtatod őket.

2018. jún. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

attól függ mire akarod használni. Sima adattárolásra a HDD a nyerő, ha róla akarsz futtatni sok sok programot, akkor az SSD.

Nekem a rendszer van az SSDn, bekapcsolástól nem kell 30mp a win7nek, hogy betöltsön teljesen, míg a HDDnél több mint egy perc volt.

Sokan játékokat is SSDre raknak, de igazából csak a betöltés az ami gyorsabb lesz, ha már fut a játék, az nem lesz gyorsabb, akkor már a memóriában van a kellő cucc.

2018. jún. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem SSD-m van. Én azt vettem észre, hogy gyorsabban bebootol a rendszer + néhány alkalmazás/játék. Én HDD-t ajánlanám az SSD íráskorlátozottság miatt.
2018. jún. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

pedig nagyon is gyorsabb a bootolás, de lehet csak azért veszem ennyire észre, mert én Commodore64-el kezdtem és tudatosan érzékelem a technika változásait. Akkor amikor elsőnek átváltottam SSDre, stopperrel mértem, hogy milyen gyors, és iszonyat gyors volt! És a programok is nagyon gyorsan töltődtek be!

Persze rá egy hétre már nem is tűnt fel.

Ugyan úgy mint amikor átváltasz óriás 4K szuper monitorra. Elején minden szuper, utána már standard

2018. jún. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!