Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi baja lehet a HDD-mnek?

Mi baja lehet a HDD-mnek?

Figyelt kérdés
Eddig látta a Windows, viszont most eltűnt, a HD Sentinel még látja, de azt írja rá, hogy a merevlemez állapota ismeretlen. Eddig tökéletesen működött, egy hete vettem egyébként. Egy 4TB-os WD Red HDD-ről van szó. Valószínűleg a HDD-vel van a baj, mert megcseréltem a kábeleit egy másik HDD-vel, ami a gépben van, és a probléma ugyanúgy fennáll.

2018. jún. 5. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Van hozzá meghajtó betűjel?Lemezkezelőben meg tudod nézni, ott betűt is tudsz hozzáadni, ha nem volt.
2018. jún. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De volt, már partícionáltam is meg néhány fájl is volt rajta.
2018. jún. 5. 17:09
 3/4 A kérdező kommentje:
Megnéztem most a lemezkezelőt, inicializálni akarta, de nem tudta, mert MBR módban azt írta ki hibaüzenetnek, hogy a rendszer nem találja a megadott fájlt, GPT módban pedig azt, hogy a megadott lemez nem konvertálható, mert mérete kisebb, mint a GPT-lemezek létrehozásához szükséges legkisebb méret. Mondjuk alapból azt nem értem, hogy hová tűnt róla a partíció, ami rajta volt, na meg a fájlok...
2018. jún. 5. 17:14
 4/4 anonim ***** válasza:

cmd-be próbáltad?


futtasd rendszergazdaként, majd írd be az alábbiakat:

diskpart

list disk

választ ki a hdd-t pl: select disk 1

clean

format ntfs

create partition primary



Ez után látni fogja lemezkezelő, ha nem látja akkor vissza garanciába.

2018. okt. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!