Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a processzor hőmérsékletét...

Ha a processzor hőmérsékletét akarom csökkenteni, akkor 1 mag kikapcsolása vagy órajel csökkentés a jobb megoldás?

Figyelt kérdés
Van egy Dell Inspiron 5770 laptopom (Intel Core i5 8250U, 4 mag, 8 szál) és játéknál felmegy 80-90 fokra, 90re nagyon ritkán, de azért már érte el, első naptól ilyen, szervíz is megmondta, hogy nem gamer laptop, ennyit tud a hűtő. néztem, hogy játék alatt még 20% cpu használat sincs, ezért akarom vagy kikapcsolni az egyik magot vagy csökkenteni az órajelet, ha az segít.

2018. jún. 11. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ha felmegy 90re az nem hiaba van, ha +1-et kikapscolsz akk lehet h meg melegebb lesz vagy else viszi(kiveve lent irom), am orajel csokkentes talan segit, de az se tobbet mint 5 fok, laptopnal


és az h 20% a cpu hasznalat eleg gyanus(mivel mered? probald hw monitorral, az nekem meg sose csalt) vagy nekem nincs igazam es 1 magot hasznal a jatek vagy nem letezik h 90fok és 20%os hasznalat, vagy most tanultam valamit

2018. jún. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha 20%-on 80-90 fok, mennyi 100%-on? Valami nem stimmel az állításoddal.

Új gép, megbontani nem érdemes, mennyire enged állítgatni a BIOS-ban? Feszültség csökkentéssel lehet hőmérsékletet csökkenteni.

2018. jún. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Úgy látszik, hogy a HWMonitor tényleg teljesen mást mutat, eddig System Explorer-rel, meg játék közben MSI Afterburner-rel mértem, de mind alig mutat valami proci használatot, ellenben a HWMonitor-ral. Lényegében csak Diablo 3-azok, meg Fallout 3-at tolom néha, nem mondanám, hogy gépigényes játékok. A bios-ban csak azt találtam, hogy hány magot használjon, de órajel meg feszültség csökkentést nem találtam.
2018. jún. 11. 21:16
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem baj. A lényeg, hogy ez a laptop nem játékra lett kitalálva. Amúgy meg a laptopokban lévő hardverek jobban bírják a melegedést. Nyár van. A ventik ellenére nálam is majd' 30 fok van a szobában. Mondjuk én asztali géppel nyomom. A proci (4790k) így is max, ha 65 fokra megy a kártya meg (rx 470) 73 fokig kúszik fel. Így kimondottan hűvösnek is számít ebben a melegben. Egy laptopban viszont kis, igen zárt helyre vannak bezsúfolva a komponensek. Szellőzés kevés, a hűtés hatásfoka is hagy némi kívánni valót maga után. Esetleg vegyél egy laptop hűtőt, amire a gépet teszed. Hátha csökkent kicsit a hőmérsékleten.
2018. jún. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

igen, úgy is kértem a boltban, hogy alap használat, de azért ha pár éves játékot akarok elindítani akkor ne legyen gond, tudtam, hogy nem játékra való, de nem gondoltam volna, hogy ez azt jelenti, hogy ha felmegy a proci használat akkor épp, hogy nem gyullad ki szegény laptop :D

a laptop hűtőkről olvasgattam, de azt láttam a véleményekből, hogy 5 fokot, ha hűtenek.

Azéert köszönöm a segítséget, inkább tanulok a hibámból és legközelebb megint asztalit veszek, ott az ilyen bajokat "könnyebb" orvosolni :D

2018. jún. 11. 22:38
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyiért vetted, de gyanítom, az árából játékra egész tűrhető gépet össze lehetne rakni. Sajnos manapság ami játékos laptop legyen szó régebbi vagy újabb játékokról, igen magas árról indulnak. De a melegedés rájuk is jellemző. Nem fog kipurcanni a laposod azért. A bennük lévő komponensek mint írtam bírják a gyűrődést. Sokan vesznek lapost a mobilitás miatt, de elfelejtik, hogy játékra jobban járnának asztali géppel. Legfeljebb ha mennek valahová mással tolják, és visznek egy olcsóbb lapost, vagy táblagépet. Sok sikert egy asztali géphez! :)
2018. jún. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Lenovo Legion laptopokba jó áron jó hardvereket lehet kapni. 230k-tól már i5+gtx1050ti4gb+8gb ram 15,6 fullHD IPS kijelzővel nem rossz ajánlat.

Én laptopot max. 15W TDP keretes procival veszek, dVGA nélkül, csak IGP-vel. 2 mag 4 szál, 2x4gb ram, 17,3coll (FullHD IPS-re cseréltem a korábbi HD+ kijelzőt törés miatt) nekem tökéletes (semmi játék, unokaöcsém minecraftozik néha annyi). Ágyban használva sem megy 40 fok fölé, 100% terhelve 50-60 fok max.

Szerintem ez a hosszú élettartamának titka.

2018. jún. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hát igen, eddig se voltam oda a lapiért, de mondom, csak kipróbálom, de kövi biztos, hogy asztali lesz, ott a fejlesztés/csere is könnyebb, ha valami nem jó vagy gyenge
2018. jún. 11. 23:24
 9/11 anonim válasza:
Intel Extreme Tuning Utility programban Core voltage offset csökkentése, ha nem sokat segít akkor a vezérlőpultban az energiagazdálkodás menüpontban, tudod szabályozni, hogy max hány százalékon járathatja a gép a processzort
2018. jún. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha neten vetted, van 14 nap elállási jogod (valamelyik bolt többet is ad).
2018. jún. 12. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!