Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépem nem érzékeli a VGA-t....

A gépem nem érzékeli a VGA-t. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a gond, hogy régebben egy nagyon rossz videókártyám volt amin a játékok rosszul futottak. Megvettem a Rainbow Six: Siege nevezetű játékot. Alacsony beállítások mellett egesz jól futott, de úgy döntöttem veszek egy jobb vidikártyát, ezért beszereztem egy GTX 1060 6GB típusú cuccot. Összedugtam a HDMI-t, minden játék nagyon jól ment. A Siege szarakodott csak, hisz 15-20 FPS em van csak a menüben ami az előző kártyánál nem volt jellemző. Észrevettem hogy a CPU-t vagyis az integrált videókártyát használja. 1 hónap alatt ezeket próbáltam ki, hogy ne azt használja: -Az NVidia Control Panelben beállítottam mindenhol azt, hogy a 1060 at használja

-Próbáltam a GameSettings(.ini) mappát megkeresni mert az sokaknak működött de nem találtam ilyen nevetű mappát

-Próbáltam renszergazdaként futtatni

-az eszközkezelőben letiltottam az integrált videókártyát de csak még rosszabb lett mert a játék alig akart betölteni

-Rengetegszer újratelepítettem már SSD-re HDD-re de azok se működtek


Egy észrevételt még leírnék ami elég fura: a játék mikor betölt a menü nagyon szaggat, de ha a főmenüből átmegyek egy másik menüpontra akkor varázsütésre nem kezd el szaggatni és megvan a 60 FPS. Ez fennáll addig amíg nem índítom el a matchmakinget.


Tudom hosszúra sikeredett de rengeteg ideje próbálkozom és nagyon jó lenne ha valami hozzártő ember elolvasná ezt és megoldást találna a próblémára.


Előre is köszönök mindenféle segítséget.



2018. jún. 12. 20:13
 1/3 Fantom83 ***** válasza:

Normális táppal nyomod neki a delejt,vagy valami hulladék 6 ezer forintossal???

Bios-ban letiltottad az alaplapi VGA-t?

2018. jún. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 P.O.C. ***** válasza:

Ha nem érzékelné, az Nvidia drivert sem tudtad volna felrakni, mert kiírta volna a telepítőprogram hogy nem talált kompatibilis eszközt.


A BIOS / UEFI beállításaiban kéne letiltani az IGP -t.

GTX 1060 mellett egyik IGP használatának sincs értelme.

Talán LucidLogix Virtu MVP képességű a lapod, és ezért van bekapcsolva az IGP, de ez a technológia már rég megbukott, nem érdemes vele foglalkozni.

2018. jún. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A BIOS ban is próbálkoztam már mindennel, el is basztam mert már nem tudok oda se belépni. A táppal nincs gond, és csak ezzel a játékkal van gond a többi kifogástalanul működik
2018. jún. 12. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!