Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Checkdisk, merevlemezek?

Checkdisk, merevlemezek?

Figyelt kérdés
Ma reggel egy checkdisk-kel indult az asztali gépem. 1 merevlemezen lefutott, utána meg megszakítottam mert nem volt időm mindre. Jól bekapcsolt a gép. Olvastam valahol, hogy az "fsutil dirty query "meghajtó":" paranccsal meg lehet állapítani hogy melyik változott meg és hogy akkor amiatt indul így a gép. Na most nekem 5 meghajtóm van (1 SSD, 3 HDD van a gépben) és csak amelyik partíción lefutott a checkdisk arra így egyedül hogy NEM változott meg, a többire meg mind azt írja hogy megváltozott. Ez mit jelent? Miért és mi változott egyáltalán meg? Mindegyiken le kellene futtatni azt a checkdisk-et?

2018. jún. 14. 09:30
 1/2 A kérdező kommentje:
*arra így egyedül ==> arra írja egyedül
2018. jún. 14. 09:33
 2/2 anonim válasza:
100%

Fogalmam sincs mi változhatott meg, mert csak az kellene változzon szerintem amelyiken befelyezte a CHCKDSK-et. Szerintem a "megváltozott" allat azt érti, hogy valamit megjavitott, habár ha jól tudom a CHCKDSK csak keresi a hibákat még valamit oda kell irni hogy meg is javítsa, vagy kitörült valamit.


Nekem is volt egy hasonló problémám 2 HDD van a gépben. Egy nap úgy döntöntt a gép, még máig sem tudom miért, hogy elindítja a CHCKDSK-et. Elkezdte kiirogatni nekem, hogy Deleting entry. Sosem láttam azelőtt ilyent szoval gyorsan utána kerestem a neten, és azok alapján az volt a legvalószinübb hogy valamelyik HDD hibás. Mivel egyáltalán nem inult el a gép. Megpróbáltam 1 merevlemezzel, a régebbivel, megint nem indult el. Megprobáltam a másikat amin a :D volt, tettem rá egy Windowsot, mikor indult ujra a gép, kezdte kitörülni amit addig felrakott. Formáztam mindkét HDD-t kivettem, visszaraktam őket, megint próbáltam telepíteni a Windowsot és elindult. Ez kb egy éve történt azóta semmi baja nem volt. Most se tudom megmagyarázni mi lehetett az oka. Semmi virus, malware nem volt a gépen.

2018. jún. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!