Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógép bekapcsolása...

A számítógép bekapcsolása után a monitor késleltetve kap jelet, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy mikor a számítógép bekapcsolásra kerül a monitor 20-30percig 'no signal' állapotban van,és csak ezután jeleníti meg a képet.

Hdmi kábelcserét próbáltam, nem segített. A monitort ellenőriztük más gépeknél is, ott rendesen működik.

Ennek értelmében a videókártyára gyanakodnék(Gtx 660),bár akkor szerintem egyáltalán nemkéne képet adnia,ha hibás lenne.

Mi lehet a gond?



2018. jún. 22. 12:40
 1/6 anonim válasza:
Van integrált VGA?
2018. jún. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

BIOS-t állítsd alapbeállításra.

(HA utána nem kapcsol be a gép, akkor a SATA mode-ot állítsd át a másik lehetőségre)

Frissítsd a VGA drivert.


Ha újonnan ilyen, nézd meg, hogy a tápcsatlakozó rá van-e dugva, vagy ki tudja-e szolgálni megfelelően.

Próbáld ki esetleg másik kábellel.

Próbáld ki alaplapi videókártyával.

2018. jún. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Integrált Vga-val tökéletesen működik,tápellátással szerintem nemlehet gond mivel a hiba nemrég jelentkezett és ez a kártya már megvan egy ideje.

Drivereket napi rendszerességgel frissítem,bár érdekes mert néha szokott kékhalált kapni driverhibára hivatkozva.

A windows cseréje(7-ről 10-re)se oldotta meg a dolgot.

2018. jún. 22. 15:18
 4/6 A kérdező kommentje:
Viszont ez a hiba csak a nap 'első' indításánál jelentkezik, utána ha ki-be kapcsolom akkor rögtön működik.
2018. jún. 22. 15:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez akkor így teljesen egyértelmű, hogy a videókártya hibája. Próbálj rákeresni erre a hibajelenségre, esetleg firmware frissítés, ha van.

Esetleg, ha tudod, próbáld ki egy másik kártyával, nem-e az alaplap kínlódik, de nem valószínű.

2018. jún. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kártyát teszteltük más gépben is, tökéletesen működik.

Nagy nehezen sikerült rájönni a gondra, a monitoron a hdmi csatlakozó kontakthibás, és ez okozza a gondot :D

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

2018. jún. 25. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!