Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik 7.1 fejhallgató jobb...

PcFCn kérdése:

Melyik 7.1 fejhallgató jobb játékra? Egyáltalán van értelme a 7.1-nek?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik fejhallgató jó játékra (játékok, amikkel játszok: CS:GO, Rainbow Six Siege, PUBG, Overwatch, egyéb fps-ek). Én az Asus ROG Centurionra, a ROG Strix 7.1-re, vagy a Corsair Void Pro-ra gondoltam, de nyitott lennék más 7.1 fülesek felé is (ha van értelmük).


Válaszotokat előre is köszönöm!


2018. jún. 26. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Őszintén? Nem sok értelme van a 7.1-nek fejhallgatóban. Nekem pl ROG Centurionom van, de 7.1-nél kb minden csak visszhangosabb lesz, ami zenehallgatásnál vagy filmnézésnél nem rossz, de játékban egyből megöli a hallás alapján tájékozódást, nem fogod megmondani honnan jön az ellenfél.


Pár apróság:

-ASUS strix-nél nincs normális driver (az is csoda hogy ott van valami, ami az árát nézve vicc), a centurion drivere is olyan, hogy benéz. 20e forintos Ozone Ocelote WORLD fejhallgatómnál 3x komolyabb volt a szoftveres támogatás, mint ott. Kicsit hülye biztos akart lenni, cserébe komoly konfigurálásra ne számíts, pl. nem állíthatod egyesével a hangszórókat és társai.

-A külső egysége (gyakorlatilag egy külső hangkártya) nem rossz, de én még egyszer nem állítgattam a hangot rajta, minden programon belül szépen beállítom a hangsávokat és kész, onnantól kezdve meg 1 gomb van, amit használok, az a mikrofon be/ki kapcsoló. Van rajta zajszűrő funkció, az mondjuk hasznos (ebben a külső egységben is van egy pici mikrofon és programmal szűri a háttérzajt és csökkenti annak a lejátszását/átküldését).


Összességében a fejhallgató jó, az anyaghasználat is jó, a hangzás remek (amíg be nem lövöd a 7.1-et), a driver csapnivaló (ami a több deákos ár mellett nevetséges), a külső hangkártya robusztus, viszont 2 USB port kell neki a gépen + ha USB-ről kap áramot üresben is, folyamatosan világít és nem állítható a fényerő (este kifejezetten zavaró pl).

Árát nézve nem éri meg a vételt, steelseries siberia hasonló szinten mozog de felébe (se) kerül a Centurionnak.

2018. jún. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

PUBG-re mindenképp kell a térhatás.

Nekem épp egy Ryzen Kraken USB van, amivel meg vagyok elégedve. Illetve még ajánlom a HyperX Cloud Stingert.

2018. jún. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kicsit módosítom magam:

7.1 nem kell, de 5.1 jól jön. A többségben amúgy is csak virtuális 7.1 van, amit a hangok elmosásával ér el.

2018. jún. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Összességében melyik fejhhallgató éri meg alegjobban???
2018. jún. 27. 20:18
 5/5 A kérdező kommentje:
És a Steelseries Siberia-ból melyik változat éri meg???
2018. jún. 27. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!