Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az összeállításról?

Figyelt kérdés

Alaplap: Asrock Z370 Pro4 (tudom, hogy elég lenne B-s alaplap is (vagy H370), de microatx-ből köszönöm, nem kérek)

Processzor: i7-8700 (K-sat nem akarok, húzni nem fogom)

RAM: G. Skill Aegis 2x8 GB DDR4 3000Mhz (tudom, hogy nem hűtőbordás, de nem igazán izgat, a mostani RAM-om sem az)

VGA: GTX 950 (majd később nagyobbra lesz cserélve)

HDD: WD10EZEX

SSD: Samsung 240 GB (már megvan, sajnos nem M.2-es, de megteszi)

Procihűtő: Be Quiet Pure Rock (Shadow Rock megéri azt a plusz 2 ezret?)

Táp: Be Quiet Pure Power 10 500W

Ház: Coolermaster Masterbox 5, van itthon még egy rakás ventim, ha nem lenne elég az a beépített 2. Belinkelem, mert sokféle van belőle: [link]

Tudom, hogy a ház lehetne jobb is, de ez tetszett, ami szép és letisztult.

Amire használnám: Programozás, videószerkesztés, játék, virtuális gépek futtatása.

Hosszú távra (legalább 5 év) tervezek vele.



2018. júl. 12. 23:05
1 2
 1/13 Molyolo ***** válasza:

Én megvenném a nagyobb hűtőt.

Alaplapból Z-set akartam én is de az elején mindenkinek csak ez volt.Hallani lehetett gyerek betegségekről.Ezért amikor kijött a B és utána a H inkább vettem egy GIGABYTE H370 AORUS GAMING 3 WIFI Alaplapot. De asroskban is van B és H is ATX-ben jó áron 40alatt.

2018. júl. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, a hűtőből valószínű, hogy akkor a nagyobb lesz.

Az alaplapot hagyom így, mert olcsóbban jövök ki. Nem hiszem, hogy lenne még baj velük.

2018. júl. 13. 00:06
 3/13 anonim ***** válasza:

[link]

Sima ATX szabványú :)

Persze ha mindenképp azt akarod, amradhat.

2018. júl. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát ezt majd még átgondolom, köszönöm :)
2018. júl. 13. 09:41
 5/13 anonim ***** válasza:
Elég jó, ha a Z alaplapra nem sajnálod a casht.
2018. júl. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát nem sajnálom, mert annyival nem drágábbak, mint a nem M-es H370-k vagy B350-ek.
2018. júl. 13. 19:47
 7/13 anonim ***** válasza:

[link] Mi a baj az mATX lapokkal? SLI rendszert akarsz talán? [link]

Ram proci jó választás. Hűtő helyett miért nem veszel valami olcsóbbat? Elején lyukacsos házat választottál, ott kijön a hang és a VGA lesz a leghangosabb, mint általában.

[link] PL. ez tök jó (12cm venti van rajta) és ha OEM-ben veszed a procit alig drágább mint a gyári hűtővel. Ráadásul hűti a vrm-et, ami az álló hűtőkről sajnos nem mondható el.

2018. júl. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem akarok SLI rendszert, csak egyszerűen ocsmányul néznek ki azok a lapok, amik a gépháznak kb. a felét foglalják el, a többi meg ott marad üresen. Egy nagy VGA-val (1080 lesz valszeg majd később benne) meg úgy néz ki, mintha egy trabantba beültetnének 4 180 kilós embert. Tudom, hogy nem nézegetni kell, hanem használni, de ha már egyszer lehetőségem nyílt egy nagy teljesítményű konfigot megvásárolni, akkor hadd legyen már benne minden alkatrész szép, esztétikus, és jó is. Na meg a RAM is ki fogja használni azt, hogy 3000 MHz-es.

A gépházat viszont köszönöm, mert ennek még jobban is tetszik az eleje, és ahogy írtad, ez nem lyukacsos :)

Ha már veszek egy k.. drága procit (pedig azoknak most még egész jó az áruk!), akkor úgy gondolom, hogy ne csesszünk már rá egy 1000 forintos hűtőt... Valószínű, hogy a gyári is megtenné (ha nem OEM-ben veszem a procit), meg az 1000 forintos is, de én jobban érezném magam egy ilyennel, ha azt mondod, hogy fekvő hűtővel jobban járok: [link]

Szóval jelenleg így állunk, cseréltem a gépházat meg a procihűtőt:

[link]

2018. júl. 13. 21:54
 9/13 anonim ***** válasza:

Csakhogy a gépház amit linkeltem mATX méret, azaz nem néz ki benne hülyén az mATX lap. :)

A hűtő lehet hogy 2k, de 95W TDP-re jó és 12cm venti van rajta, a proci meg 65W talán? (még a 8700 is). Szóval nem kell ágyúval lőni a verébre,. De ha már az olcsó nem jó, akkor Cooler Master G100L. Ez is mint a másik, minden irányban hűti a lapot, nem csak 2 irányban, mint a Gemini.

2018. júl. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Na bammeg azt észre se vettem, hogy a ház Micro-s, akkor megy bele a B360M :)

A hűtővel viszont még mindig nem értek egyet. Lehet, hogy én vagyok hülye, de ha egy hűtő nem csak a processzort hűti, akkor annak kisebb lesz a "processzorhűtő teljesítménye", mintha csak azt hűtené.

2018. júl. 13. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!