Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya hogy is van ez?

Videokártya hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Segítsetek már ki kicsit mert nem értem a lényeget. Játékokra nem az a jobb vga aminek több a ram-ja? Rengeteg tesztet néztem a YouTube - on ahol osszehasonlítanak egy 2gb-os és egy 4 GB-os vga-t, és alig tér el az fps szám??? Hát de vegyük alapul a GTAV - öt. Ott a grafikai beállítások között felül van egy rublika amibe mutatja az elérhető vga memóriát és ahogy veszed feljebb úgy változik pirosra a csík. De egy 2gb-os vga-val hogy lehet hight beállítások mellett játszani ha egyszer több memória kell neki? Most veszek kártyát, és nem tudom mi a fontos, ugyanis van olyan kártya ami olcsóbb 4gb-al mint sok másik 2gb-os.

2018. júl. 13. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:

A VRAM méret főleg akkor fontos, ha több monitorral vagy nagyobb felbontású monitorral játszol.

De egy VGA-nak nem ez a legfontosabb tulajdonsága.

Linkeld be, hogy milyet akarsz venni.

2018. júl. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]



[link]


A két kártya között van tízen pár ezer forint különbség, és a 4GB-os az olcsóbb. Akkor most melyik a jobb játékra? Eddig egy gtx 660ti volt 2gb. A GTAV-öt fullhd-ba játszottam médium és hight beállításokkal átlag 25-30fps között. Ha én jobbat akarok akkor melyiket vegyem? Ha a 2gb-sat veszem gondolom stabilabb lesz az fps mivel újabb és erősebb a kártya, de a beállításokat akkor se fogom tudni feljebb venni mert ahoz kérne a játék több vramot. Akkor mi értelme van arra cserélni?

2018. júl. 13. 20:23
 3/5 anonim ***** válasza:

A gta 5 high beállításokon 660 Ti-al 60 fps ad másoknál youtube-on.

Nem lehet hogy inkább cpu kellene cserélned? :D

2018. júl. 14. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a kártya többre is képes. Cpu lesz a gond. Írd le milyen.

A másik pedig; a vram mennyiségének a jelentősége függ az azt használó gpu-tól is. Hiába van pl; egy gt szériás (pl: gt610, gt730 és még sorolhatnám) 4gb vramos kártyád, ha a gpu kifut a szuflából. Magyarán egy low end kártyára felesleges 4 gb vram.

2018. júl. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem amiket írtok, csak éppen a kérdésemre nem kaptam még egy olyan választ ami kb úgy magyarázza el mint egy idiótának :D

A procim egy Intel I3 6100. Elviekben ez elég is lenne. Mellé 8GB DDR4 2400MHz ram. Ahogy írtam a GTAV nekem is úgy fut, hogy a legtöbb beállítás hight, van pár ami normál és van 2-3 ami ultra.


Akkor kérdezem, úgy hogy milyen kártyát javasoltok a gtx660 helyett amivel jobb beállításokat tudok elérni játékokba?

2018. júl. 14. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!