Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I5 8400 CPU mellé 2*8 GB DDR4...

Marydan kérdése:

I5 8400 CPU mellé 2*8 GB DDR4 2400 Mhz-es memória. Kompatibilitás lehetséges?

Figyelt kérdés
Van egy i5 8400 procim. A konfigomban viszont olyan ddr4 ram modulok vannak ami 2400mhz-en üzemelnek. Utána olvastam, hogy amit támogat a cpu az 2667 mhz. Kérdésem az lenne, hogy mennyiben befolyásolja a teljesítményt, elsősorban játékok terén? Nagyon le fogja butítani/visszafogni a teljesítményemet? Érdemes lenne eladni, és lecserélni, vagy szembetünő különbség nincs?

2018. júl. 14. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Észre se vehető a különbség. A ram mérete a mérvadóbb és nem feltétlenül az hány mhz-en működik.
2018. júl. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem köszi. Akkor megnyugodtam, hogy nem kell újabb kiadásba verni magam. :)
2018. júl. 15. 16:38
 3/4 A kérdező kommentje:
Más: Az alaplapom támogatja az OC-t. Megnéztem a biosban, és 2400-ről 2666-ra beállítottam. Az aida ki is írja, hogy müködik. Ennyi hz-en üzemel, és automatikuson beállított a rendszert hozzá. Időzítés viszont cl19 lett a 17ről. Ez mennyire jó/rossz? Tesztelgettem érdemi változást nem tapasztaltam nagyon sehol. A feszültég nem lett megemelve lehet az a bibi? Egyébként vannak bordák a modulokon, szóval a melegedéstől nem tartok. Ötlet, hogy így hagyjam vagy jobb az alap gyári beállításokon? Valaki próbált már így OC-ni RAMot? Mit tapasztalt?
2018. júl. 25. 21:26
 4/4 MGéza ***** válasza:
Valóban nem tapasztalsz szinte semmi változást. Az ok körülbelül az, hogy amit nyertél az órajelen, buktad az időzítésen. A másik ok, hogy az Intel procik esetében koránt sem olyan látványos a gyorsabb ram hatása mint az AMD ryzeneknél.
2018. júl. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!