Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hibás az alaplap, vagy csak...

Hibás az alaplap, vagy csak pusztán a kártyák voltak rosszak?

Figyelt kérdés

Adott a következő PC :

Gigabyte GA-H77-DS3H LGA 1155

Intel® Core™ i7-3770

10GB DDR3 RAM

Be Quiet Pure Power L7 530W


A közeljövőben szeretnék venni egy GTX 1060 6GB-t a gépembe, de kissé aggaszt valami.


Az első kártya ami ezen a lapon volt az egy HD 6670, amivel tökéletesen működött, de azt eladtam, mert szereztem egy GTX 460-at. Ez a kártyám meghalt a semmitől (Egyszerű netezés közben adta fel), a kártya volt 7 éves szóval nem csodálkoztam, illetve szeretett felmenni 80+ fok felé, de nem érte el a thermal throttling értéket. A kártya artifactelt, illetve bekapcsolás után már csak fekete kép volt.

Később kaptam kölcsönbe egy R5 230-at, ami a második nap játék közben artifactek jelentek meg a képen, majd kékhalál követte a jelenségeket. Ez a kártya se volt tökéletes mivel passzív hűtésű volt, illetve legalább fél, majdnem egy évet porosodott a haverom régebbi gépében.


Az egész kérdésemnek a lényege hogy tarthatok attól hogy a 1060-nál is bekövetkeznek ezek a bajok, vagy csak a kártyákkal volt probléma?

Jelenleg iGPU-n vagyok, ezzel semmi probléma nincs csak aggódom.

A tápom teljes egészében jól működik.

Válaszokat előre is köszönöm!



2018. júl. 15. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a kártyákkal volt gond. Belepróbáltam volna másik gépbe.
2018. júl. 16. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A 460 bakelve is lett hátha, de az után beep code errort küldött vissza a lap szóval az most full rip, de amúgy sem tudtam volna hol kipróbálni mert nincs olyan haverom, kinek 2X6 pinje lenne a tápján XD

Az R5-ért meg nem volt kár csak kicsit para h a semmitől össze sz*rta magát..

Válaszodat pedig köszönöm, megnyugodtam kissé

2018. júl. 16. 14:11
 3/4 A kérdező kommentje:

Kicsit utána néztem a dolgoknak, és valószínű mind a két kártyám VRAM hiba miatt döglött be, ugyanis adott mind a kettő képet csak glitchelt, csikokat meg négyzeteket csinált, az R5-ről még képem is van.

[link]

Bár kissé érdekes hogy mind a kettőnek egy baja volt ezek szerint :D

2018. júl. 16. 18:34
 4/4 A kérdező kommentje:

Na fejlemények vannak :D

Elvittem kipróbálni másnál az R5 230-at és ugyan úgy artifactelt meg fekete képet adott, úgyhogy a VRAM döglött be ugyan úgy

2018. júl. 24. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!