Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire kell figyelni videokártya...

Mire kell figyelni videokártya vásárlásnál?

Figyelt kérdés

Azt kell figyelni, hogy a az alaplap, vagy hogy a processzor támogatja-e vagy egyszerre a kettőnek kell?

Ezt nem tudom pontosan ebben kéne egy kis felvilágosítás.



2018. júl. 16. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
A ma kapható videókártyákat minden alaplap támogatja. Arra kell odafigyelni hogy a CPU-nak megfelelő tehát nem sokkal jobb vagy gyengébb VGA-t válassz.
2018. júl. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
[link] Akkor amiket itt nézegetek azok már jók lennének egy AMD fx 4300-as procihoz igaz?
2018. júl. 16. 19:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Amennyire értek hozzá, ezek még gyengék is hozzá. Gondolom 40.000-ig szánsz rá, ezért ezt linkelted. Az a proci egy erősebb VGA-t is kihajtana. Mondjuk egy 55.000-es rx 560-at is.
2018. júl. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha 40.000-et rászánsz, akkor gtx 1050 > rx 560 > rx 550 > gt 1030. Ennél alább nincs miért adjad, ezeknek a 230-as kártyáknak a teljesítményét még egy 20.000 forintos pentium g4600 integrált videókártyája is űbereli.
2018. júl. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagy segítség volt ez a számomra és még nem nagyon értek hozzá ezért keresgélek bőszen és kérdezek itt. hogy mit vegyek azt még nem tudom de akkor a javaslatokból fogok nézelődni, és igen nem is szeretnék olyan hűű de sokat költeni rá. Viszont azt tudom, hogy a mostani

AMD Radeon HD 6450 édes kevés egy teszem azt fortnite kaliberű játékhoz is (a pubg-ről nem is beszélve).

2018. júl. 16. 20:43
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Processzornak kb. semmi köze hozzá. A tápegység bírja el, meg a házba férjen be, illetve használt kártyánál az állapotát is nézni kell.
2018. júl. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne??? Értem én hogy mindenki lepontoz csak akkor a lepontozók magyarázzák már el nemek hogy miért jó ha egy baromi erős proci mellé veszel egy harmatgyenge VGA-t illetve ha egy szar CPU melé veszel egy 200.000-es VGA-t. A vége ugyan az lesz, valamelyiket feleslegesen vetted meg mert csak a teljesítménye 20%-át fogja használni.

De látom ezt sokan nem értik...

2018. júl. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nem pontoztalak le.

Amúgy vannak szituációk, amikor igenis életképes az erős processzor-gyenge VGA kombináció, például ha valaki elsősorban CPU igényes munkához vesz egy Threadrippert vagy i9-et. Mivel ezek maguktól nem adnak képet, valami olcsó VGA mindenképp kell melléjük.

Erős VGA + gyenge processzor: bányászgépek...


Ami a játékos gépeket illeti, ott elsősorban VGA-ba kell invesztálni. Egy 35k forintos Ryzen 1400 mellé nyugodtan lehet tenni 5x-6x drágább kártyát, nem fogja korlátozni a teljesítményét.

2018. júl. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor ez nem neked szólt. Bányászgépek meg CPU igényes munkák. Szerinted a kérdező melyik kategóriába tartozik??

Egyik sem. Sima mezei felhasználó aki néha - vagy sokat - játszana. Imádom amikor hozzál az ellenpéldát a kijelentésemre ami kábé a felhasználók 1%-ára igaz!!

2018. júl. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!