Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek megér ez a használ...

Szerintetek megér ez a használt számítógép ennyit?

Figyelt kérdés

Őt nézegettem:

[link]



Az ára: 220 000 Ft


Komponensei:


-Silverstone raven rvx01 fekete-piros ablakos


-ASUS ROG STRIX B250F GAMING


-ASUS GTX 970 DirectCU II OC Black 4GB


-Intel Core i7-7700 3.6GHz


-G.skill aegis 2x4gb ddr4 2400mhz


-Team group 60gb evo ssd


-Seagate 1Tb sata3 hdd


-Nzxt hale82 v2 700watt moduláris


Szeretnék gépet vásárolni, és a használt piacon is nézelődök. Ezt a gépet nem igazán tudom hová tenni, mert pl a tápról csak angol nyelven találok leírásokat, és azok sem mind pozitív. A többi komponens megnézve, mintha egy kicsit túl lenne árazva, de mivel nem tudni a garanciák idejét, így akár még valós is lehet.



2018. aug. 12. 08:33
 1/9 MGéza ***** válasza:
100%

Ennyit nem. 180-200k környékére mondanám, figyelembe véve a használat miatti értékvesztést is.

táp 20k

SSD 5-8k

HDD 8k

Proci: 50-60k

Vga: 55-60k

Lap: 10-15k

Ram: 20k

Ház: 10k

2018. aug. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2018. aug. 12. 09:37
 3/9 hypno ***** válasza:
Tegyél az eladónak olyan ajánlatot, amit adnál a gépért. Végtére is a használtpiac részben alku kérdése.
2018. aug. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva félek, hogy ha mostanság fog megjelenni az új videokártya(amit mondjuk már márciusban is belengettek egyszer), akkor nagy esés lesz a piacon memória, illetve kártyák terén, és buknék ezen az üzleten.

Ezért is félek új gép vásárlásába belemenni, pedig már nagy szükségem lenne. Így jutottam el a használt piacra(ahol elvileg kisebbet buknék), viszont ha 170-190 ezer környékén megtudnám venni ezt a fent említett gépet, még talán akkor is bukhatnék rajta az említett piaci változás miatt.

Persze az is kérdés, hogy egyáltalán megmozgatja-e majd a piacot. Gondolom a kártyák árát eltolja majd, lefelé, de a többi alkatrésznek nem tudom, hogy befolyásolja-e.

(a memória árakkal vagyok nagyon hadban, mert túlárazottak, tavaly év elején szinte a feléért lehetett venni őket)

2018. aug. 12. 16:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezzel a stratégiával szerinted kb mikor vennél bármit is?
2018. aug. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Miután megjelent, és kiderül a hatása.
2018. aug. 12. 18:36
 7/9 hypno ***** válasza:
100%

Te arra voltál kíváncsi, hogy az adott gép adott kiépítéssel MOST mennyit ér.

A kérdésedre korrekt választ kaptál.


Az informatikai eszközökön normál menetben csak veszíteni lehet..,.vagy tojózni és halogatni a vásárlást.

2018. aug. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy az oldalon a válaszadók némelyike ilyen gestapó szintjén van.

Én csak leírtam, hogy mitől félek. Nem kell leharapni a fejemet.


Egyébként itt jelen esetben csak az első válaszadó válaszolt, onnantól a kérdés kicsit ellett térítve, hiszen nem válasz érkezett, hanem felvetés, amit tovább gondoltam a reagálásomban.

Ebben pedig hypno pont te voltál a ludas, hiszen te vetetted fel, hogy tegyek ajánlatot, bár a kérdés nem ez volt.

Azt pedig hogy korrekt válasz-e az első válaszadó, az akkor derülne ki számomra leginkább ha többen válaszoltak volna, vagy mondták volna, hogy igen egyetértek az első válaszadóval, de ugye ez nem történt meg akkor.

2018. aug. 12. 19:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt a várakozós mókát szerintem mindenki kipróbálja egyszer-kétszer, aztán immunis lesz a folyamatos kiszivárogtarósdira, ahol mindig olyan csodajó a következő generáció, a kettővel korábbi féláron is drága lesz, de sehol nem megy le annyira... Jó, egyre sanszosabb, hogy jól marketingelt helybenjárás a mindenkori legújabb cucc, igazából mindig kategóriát veszel, és a tartósság általában feláras. Lehet Ryzent is érdemes odahasonlítani egyébként, már csak a jó ideig megmaradó slot és a hűs, kisfogyasztású, jóáras nyers erő miatt is.
2018. aug. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!