Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van folyamatos throttlin...

Miért van folyamatos throttling egy GTX 1060-as laptopnál? Illetve miért kapcsol ki a gép, mintha elvágták volna az áramforrástól?

Figyelt kérdés

kb 8 hónapja vettem egy Acer V 15 Black Edition notebook-ot, drágán (Nem felvágás képpen, csak én bosszankodom rajta jelenleg)

minden király volt az első 5-6 hónapban. Minden játék stabil fps-sel, gta stabilan 80-90 fps magason, aztán bumm, azóta egy Saints row 3-nál is megy a throttling.

A GPU 100-on megy, ami nyilván nem hiba, viszont akármilyen driver verzióval, win 10 verzióval próbálkozok megy a throttling.

A laptop komoly hajtáson 90-95°C -on üzemel, ami az Acer "szupport" szerint nem probléma. Na de bammeg! Eddig azt vettem észre, (elejétől fogva) hogy a billentyűzet felső részén ahol a hűtőcsöveg futnak rettenet meleg a gép. De minden ment is szépen. Mostmár viszont nem olyan meleg viszont throttling van.

Mit tegyek? Lehet hogy ez a nagy hőmérséklet megette a pasztát?


A másik: beépített aksis laptop, rajta egy reset gombbal. A laptop ha nincs hálózatra kötve kikapcsol ha emelgetem közben (Pl leviszem a nappaliba vagy valami). Na ez mi ez?



Sajnálom a regényt srácok, de f*** kivan, hogy az ember egy ilyen értékű géptől azért mégis csak többet várna! Hibák lehetnek, de könyörgöm még 1 éves sincs a masina!


Előre is köszi a segítséget :) (Iszok egy sört és lenyugszok...)



2018. aug. 13. 15:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos igen, ez a laptopok átka. Megpróbálnak minél több lóerőt összezsúfolni, de sok esetben nem gondolnak a megfelelő hűtésre ill. hőelvezetésre.


Ilyen melegekben, amúgy sem szabad ennyire megdolgoztatni egy ilyen laptopot.


Hiába mondja a Sup, hogy 90-95°C nem probléma, nem fog jót tenni az alkatrészeknek, főleg nem hosszabb időintervallumban.


Gondolom még garanciális a laptop, tehát nem ajánlanám az otthoni bütykölést inkább keress fel egy márkaszervizt/szakszervizt, ahol lecsekkolhatják a problémát. Lehet hogy egy egyszerű újrapasztázás, segít, de az is lehet, hogy a magas hő, kinyírt valamit a tápban vagy az alaplapon.

2018. aug. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a visszajelzést! :)

Igen én is inkább a szervízt választom, már le is beszéltem mindent az Acer ügyfélszolgálatával... már csak azért kell izgulni hogy ne vigyék el Texasban a gépet 3 hónapra...

Köszi még 1x ;)

2018. aug. 14. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!