Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Op. Rendszer telepítésnél nem...

Op. Rendszer telepítésnél nem enged választani a verziók között a laptopom. Lehet állítani a BIOS-ban, hogy én választhassak?

Figyelt kérdés
Digitális licencem van, a Home-t magától kiválasztja és azt telepíti. Nekem nincs rá lehetőségem, hogy én válasszak a telepítők közül.
2018. aug. 14. 05:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem is értem a problémád.

Miből szeretnél választani?

2018. aug. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pedig nagyon egyszerű. Van a telepítőn több is, pl. Home-Pro.-Enteprise.
2018. aug. 14. 08:06
 3/9 A kérdező kommentje:
De megoldottam. Készítettem olyan telepítőt amelyiken csak a Pro. van és így Pro.-t telepített.
2018. aug. 14. 08:12
 4/9 anonim ***** válasza:

1. Otthoni felhasználásra teljesen értelmetlen Home verziónál nagyobbat telepíteni.

2. Ha Home licenszed van, nyilván csak annak a verziónak a használatára vagy jogosult.

2018. aug. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem jogi kérdést tette fel. Ha nem ismered, hogy működik a digitális licenc akkor nem kellet volna hozzászólnod.
2018. aug. 14. 10:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Jövőre való tekintettel nagyvonalakban:

A BIOSba hardverek működését tudod szabályozni, nem pedig egy betöltött programot. A Windows telepítő a bootolás után jön fel és egy program amire a BIOSnak már nincs hatásköre.

2018. aug. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,értem. Nem használtam eddig még digitális licenccel ellátott laptopot.
2018. aug. 14. 15:10
 8/9 anonim ***** válasza:

#4


1. Valószínűleg Pro-ra van licence, csak a telepítő akart mindenáron home-ot ajánlani (különben nem tudná aktiválni úgysem).


2. Otthonra is hasznos a Pro, ha pl. egyszer csak más nyelven szeretnéd használni, vagy ha mondjuk van TPM chip a gépben, és használni szeretnéd a BitLocker titkosítást. Vagy szeretnél a helyi gépeden registry buzerálás nélkül olyan dolgokat beállítani, amit home-on csak úgy lehet, a Pro-ban meg a GPO editor-ban. Vagy ha valamiért be kellene lépni egy Active Directory tartományba (távmunka pl.).

2018. aug. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egy viszonteladótól vettem ezt a laptopot (Medion Akoya,17.3" kijelző, i3-3110m proci). Szerintem az eladó sem tudta, hogy van benne Win.10 digitális licenc mert még véletlenül sem említette. Telepítéskor lepődtem meg, hogy nem enged választani a Win.10 verziók között. Cab fájlba töltöttem le a telepítőt és abból olyan ISO-t készítettem amibe nincs Home verzió így nem tudta azt automatikusan kiválasztani. Majd töltök le máshonnan is telepítőt és azt is kipróbálom.
2018. aug. 14. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!