Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen tápegységet vegyek?

Milyen tápegységet vegyek?

Figyelt kérdés

Jelenlegi konfigurációm a következő.

AMD FX8350 + Turbo Core 4.4GHZ

MSI AMD RX 480 4GB Gaming

Kingston HyperX Fury 2x 8GB 1866MHZ

Samsung 970EVO M.2 SSD

2 HDD

+ Asus Xonar hangkártya

Corsair Carbide AIR 540 ház + 4DB ventillátor.


Jelenleg egy FSP Raider 550W-os tápegységem van. kb 5 éves, sajnos azt tapasztalom hogy újraindításkor nem indul el a gép. se kép, se hang, ilyenkor resetelnem kell. vagy hogy mondjuk film nézéskor egyszerűen lefagy. Nem rég lett videokártya és RAM cserélve, erre ami most van. Iponban vettem az egyik modult, a másikat hardveraprón, De kipróbáltam a 2 modult külön, külön és ugyan ezt tapasztaltam. Tehát a RAM kilőve. A fura az, hogy játéknál , terhelés alatt nem fagy le a gép. Van valakinek tippe mi okozhatja a hibát? Esetleg kevés lenne a táp hozzá?



2018. aug. 14. 06:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesítményre bőven elégnek kéne lennie, az viszont előfordulhat, hogy valami tönkrement benne. De simán lehet, hogy egész más hiba.
2018. aug. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos ötletem sincs mi lehet, Atomstabil gép volt. Aztán úgy voltam vele hogy kihozom a maxot, és nem cserélek processzort meg alaplapot.

Így szereztem használtan egy videokártyát, Vettem bele 16GB RAM-ot, új SSD-t és most van hogy bekapcsolom, és se kép se hang. UEFI-t is már visszaállítottam alaplra. de még így is vannak ilyen fura dolgok. Gondoltam rá hogy a grafikus kártya lehet a hibás, De nem tudom mi baja lehetne, ha max terhelés alatt hibátlanul működik, És csak alapjáraton vagy bekapcsoláskor, újraindításkor jelentkezik ez a hiba. Szóval ötletem sincs mi okozhatja

2018. aug. 14. 16:51
 3/4 A kérdező kommentje:
Amint időm engedi, Megpróbálom úgy bekötni a videokártyát, hogy a 8 tápcsatit nem egy ágról hanem kettőről kötöm be. Ugye az FPS Raidernek 2db 6+2 tűs VGA tápcsatlakozója így a + 2 tűt a másikról, Hátha valami gebasz van vele. Ha nem segít akkor meg egyenként letiltom a komponenseket. aztán kiderül
2018. aug. 14. 16:58
 4/4 A kérdező kommentje:

Közben kierült, Úgy tűnik a Fast Boot okozta a hibát,

Visszaállítottam normál bootolásra, azóta nem történik az, hogy mikor újraindítom a gépet fekete a képernyő.

ezzel már a korábbi grafikus kártyánál is voltak gondok, Csak ott nem lefagyott, hanem visszaállította az UEFI-t vagy inkább valamilyen csökkentett módba állította...

Azóta egyszer volt gondom az AMD WattMann-al mert játék alatt úgy csinált a gép, mintha nyomtam volna egy Resetet, majd kiírta hogy vissza lettek állítva az alapértékek, Fura mert amúgy ezeket soha nem is állítottam át. Csak BIOS lett frissítve a videokártyán... Gondoltam megosztpom a tapasztalataimat, Hátha valakinek a közeljövőben szügsége lehet rá :)

2018. aug. 17. 06:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!