Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik az új...

Miért nem működik az új gépem? SOS

Figyelt kérdés
Van egy új gépem, össze is lett rakva elvileg jól.. Amikor beindítanám, felpörög a processzor hűtőventillátora, de az alaplap sárgán világít, és képet sem ad a gép. Nem is sípol az alaplap hogy valami hibaüzenetet közölne, illetve a szokásos beindítás során történő jellegzetes csippanás sincs meg.

2018. aug. 14. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Nezd meg a kezikonyvben hogy melyii led vilagit


Valamelyik alkatresz nincs vagy nincs rendesen csatlakoztatva


Tavtarto csavarok rossz helyen vannak es rovidre zar valamit


A procihoz bios frissites kell

Ha beirnad aconfigot nem tippelgetnenk

2018. aug. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 P.O.C. ***** válasza:

Megfelelő a BIOS verzió a processzorhoz?

Azonos foglalatra, akár több generációnyi proci is megjelenhet. És ha nincs meg a BIOS -ba a szükséges mikrokód, akkor nem fog elindulni a gép.

2018. aug. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, egy régi DELL gép alaplapjára vettem a következőket:


Intel Core Quad 9550

Radeon RX 550 2GB

16 GB RAM.

2018. aug. 14. 17:12
 4/9 A kérdező kommentje:
Az alaplap elvileg LGA775-ös.
2018. aug. 14. 17:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy az alaplap nem támogatja a procit,ezért nem indul el.
2018. aug. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Régi DELL alaplap semmit nem mond. Lehet, hogy csak frissített BIOS-szal hajlandó felismerni a procit, de az is lehet, hogy abszolút nincs a támogatási listán, szóval felesleges volt megvenni.


A ram és a processzor közt ott van a pontos neve, azt kéne leírni, mert ez így teljes találgatás.

2018. aug. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 P.O.C. ***** válasza:

"Van egy új gépem..."


Egy LGA775 -ös konfig melyik univerzumba számít újnak??! XD

Már vagy 10 éve tuti nem is gyártják. :D


Legközelebb légy szíves pontosan tedd fel a kérdésed! :)

2018. aug. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Értem mi a helyzet nekem is ilyenem van persze alap dolgokkal... Gondolom cserélted a dolgokat a gépben? Amúgy melyik széria? És ha netán Optiplex és DELL 0200DY lapod van ami igen LGA775 -ös ahhoz van egy rakatnyi BIOS frissités.Ha minden igaz a gépház tetején van olyan hogy "Service Tag" írd be google ba hogy "Dell service tag" kat az elsőre majd írd be ami a házadon van a dell oldalán. És ott látni fogod mi a helyzet. és nincs csippanás egyik szériába sem legalább is az Optiplex szériában tudtommal nincs.De ami fontos, ne nagyon fejlesztsd ezt a gépet mert nem éri meg!! Vegyél egy (Ha inteles vagy)inteles pl pentium 4,vagy i3 szériát(Én Intelhez nem értek,AMD párti vagyok)ha pedig AMD akkor ott válogass, lap az AMD AM4 foglalatú legyen a proci meg javaslom a Ryzen termékcsaládot. Vannak kisseb teljesítményű és nagyobb teljesítményű procik.


Egy szóval amit írtam : Ez a gép kuka!! Nekem is ilyenem van mit ne mondjak... Nem érdemes fejleszteni se ilyet venni. Gyereknek mint (jómagam) első gépnek talán nem roszz mert megtanúlja a gép rejtelmeit meg ilyenek de amikor bele jön... jön a borzdalom...

Én is pár hónap múlva veszek (építek) új masinát mert tényleg jól néz ki, de már nagyon elavult gép az Optiplex (vagy éppen hasonlóbb) szériák.

2018. aug. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még egy valami... ezt te kalapáltad össze vagy egyben vetted?
2018. aug. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!