Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik videókártya lenne jobb?

Gabiking kérdése:

Melyik videókártya lenne jobb?

Figyelt kérdés

[link]

vagy

[link]

Mert elvileg ugyan az a 2 kártya csak van 10000ft külömbség


2018. aug. 15. 15:11
 1/3 anonim válasza:
Ha az adatait nézzük, akkor semmi különbség nincsen közte. Ha a megítélésem jó (már pedig nem biztos), akkor az első kártya egy alacsony profilú kártya, amit fekvőházas, gyengébb teljesítményű gépekben használnak, de könnyen meglehet, hogy most egy hatalmas balgaságot mondtam!
2018. aug. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Maga a GPU ugyanaz, ergo a teljesítmény is ugyanaz alap esetben. Viszont ahogy elnézem, a drágább verzióban többa stream processzorok száma, de kevesebb az órajel.

Források: [link] - először is a gyártó hivatalos oldala.

[link] - itt a kettő modell közötti konkrét különbségekről van szó, bár sajnos azt nem találtam meg, hogy teljesítményben ez mennyit jelent.

[link] - "indepth" leírás, bár ez a cikk elsősorban az előző (RX4xx) és a mostani generáció közötti különbségekről beszél. Ha nincs kedved, ne olvasd el, illetve ha van is kedved csak az első oldalt érdemes annak a Polaris 10-el kapcsolatos hivatkozásával együtt, max még a 2. oldalt.

Ja, amúgy a drágább RX550 Polaris 21 architektúrát használ, ez majdnem lemaradt. Szerintem teljesítményben összességében nagyon kevés különbség van, legalábbis kb. 10 000Ft felárat egyáltalán nem ér meg. Egyébként hamar meglehet guglizni, igaz, én telóról már vagy a 20. perce szuttyogtam mire ezt megírtam :D

2018. aug. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenképp elolvasom :)
2018. aug. 16. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!