Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire jó ez a proci? AMD EPYC...

Mire jó ez a proci? AMD EPYC 7601 32-Core 2.2GHz SP3

Figyelt kérdés
Az ára 1.5Millio Ft. Eddig azt hittem,hogy az i9 a legdrágább, de mégsem. Kevés órajel, nagy mag szám és továbbá nagy L2-L3 cache. Ez esetleg munkára való? Intel-nél is találtam hasonlót, ilyen összegben. Vki elmagyarázná ezt pontosan? :)

2018. aug. 16. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerver processzor :) Az órajel az egyik legfélrevezetőbb dolog egy processzornál. Magas órajel != gyors is. Nézz rá a régi FX-8350-re . 8 magos 4,2 ghz-es ellenben egy új i3-as technológiailag fejlettebb és gyorsabb is kevesebb maggal és alacsonyabb órajellel. A gyorsítótár a kulcs ha ez magas gyorsabb az adatbetöltés/több adatot tud betölteni rendkívül gyorsan. Egy asztali számítógépben erre semmi szükséged.Pontosítok ekkora mértékben nincs szükséged hiszen te is használod.


Lényeg lényege egy nagy adatfolyammal és számítási feladatokat igénylő szerver processzor. Nem mezei embernek szánták :D

2018. aug. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Röviden:

Egy átlagos embernek a Ryzen/I 3/5/7 való.

Proci igényes munkaterületeken Threadripper/I9.

Vállalati környezetben meg Xeon/Epyc


Szerver procikból van mikor 2 vagy akár 4 darab is belemegy egy alaplapba.

2018. aug. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Takysoft ***** válasza:

ahogy az előttem szólók írták :)

teljesen igazuk van.

2018. aug. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Munkaállomások, szuperszámítógépek, szerverek. Ez nem átlag usereknek készült, még csak nem is HEDT.
2018. aug. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!