Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet ASUS laptopban videokárt...

Lehet ASUS laptopban videokártyát cserélni?

Figyelt kérdés

Van egy Nvidia Geforce 950M videokártyám, de lehet majd később lecserélném, azonban egy teljesen új laptopot nem szeretnék venni. Szerintetek lehet cserélni laptopban videokártyát? Tudom hogy processzort lehet és RAM-ot is lehet bővíteni, de ezzel kapcsolatban biztos választ sosem találtam. A 950M NEM a dedikált videokártyám!


Laptopom pontos típusa: ASUS K501U



2018. aug. 17. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a google 940m-et ad be erre a típusra, de igazából mindegy is.

Léteznek olyan leptopok amikben lehet cserélni, ez főként a régebbiekre volt jellemző, és persze a mai csúcs kategóriás gépekre értendő, pl dell alienware, hp elitebook W széria, és néhány msi laptopban van még mxm3.0b videókártya. Mostanában pedig egyre elterjedtebbek ezek a bga tokozású cpu-k is, amiket NEM lehet cserélni, és az Asus elég híres még az integrált ramos megoldásáról is, amiket én annyire nem szeretek.

Summa-summára: Ebben a gépben nem lehet cserélni videókártyát, sem pedig processzort. A 950m pedig DE a dedikált kártyád.

2018. aug. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. aug. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet cserélni, az alaplapra van forrasztva.
2018. aug. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
kettő videokártya van a laptopomban, az egyik egy Intel Graphics 520 a másik pedig a 950M. Mindegyik bele van forrasztva az alaplapba?
2018. aug. 22. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!