Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elromlott Notebook HDD?

Elromlott Notebook HDD?

Figyelt kérdés
A notebookom egyszer csak megfagyott és elkezdett kerregő hangot kiadni a HDD, a kurzor szaggatottan de még mozgott, tudtam az ablakok között is váltani lassan. Újraindítottam a gépet majd ezután állandóan 3-4 akadozó hangot ad ki magából a hdd, majd leáll és a gép kéri, hogy helyezzek be valamilyen eszközt amiről bootolhat, a biosban sem jelzi a merevlemezt. A kérdésem az lenne, hogy véglegesen meghalt a merevlemez vagy esetleg javítható lehet a probléma? Javításra, cserére milyen szervízt tudtok ajánlani? Esetleg pécsi szervízekkel van valamilyen tapasztalatotok?

2018. aug. 26. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
javítani nem éri meg, mert csak a szétszedés egy pormentes, különleges fülkében minimum 40 ezerről indul és akkor még nem cseréltek, javítottak semmit.
2018. aug. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos én is valami ilyenről tudtam a javítással kapcsolatban.
2018. aug. 26. 14:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Magát a merevlemezt javítani nem éri meg.


Ellenben amit a helyedben csinálnék az az, hogy kidobnám a gépből a CD/DVD meghajtót, ugyanis annak a helyére egy beépítő kerettel ugyanúgy lehet merevlemezt tenni. És hogy a géped gyorsabb is legyen, a merevlemez eredeti helyére tennék egy sokkal gyorsabb SSD-t. Ahhoz, hogy ez működjön és hatékony is legyen, szükséges az, hogy a notebook-od támogassa a SATA3 szabványt. Ennek utána lehet nézni, ha megadod a notebook gyártóját és pontos típusát.

2018. aug. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ASUS X554LD-X0940D
2018. aug. 26. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!