Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyszer csak eltűnt a meghajtó...

Egyszer csak eltűnt a meghajtóm. Az adataim végleg elvesztek?

Figyelt kérdés

Azaz nem teljesen tűnt el.

Csökkentet módban indítva egy másik meghajtóról sikerült a disk managerben megtalálnom, not initialized-ként.

Érdekes, hogy normál módban indítva egy meghajtóról se tudtam elindítani a windowst, amíg mellette rá volt kötve a sérült meghajtó.


Előzmény:

Játék közben egy váratlan rendszerleállás után többé nem tudtam használni azt a meghajtót. Nem kékhalál volt, hanem szürke csíkos lett képernyő.



2018. aug. 30. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Profi adatmentők drága pénzért megcsinálják. (100 000 Ft felett)

Ezért kell(ett volna) biztonsági mentést csinálni.

2018. aug. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dongaben ***** válasza:

Előbb valami olcsóbbat próbálj! :)

Pl. BIOS reset az elem kiszedésével, vagy másik gépben, vagy USB-s házban, vagy Linux disztró alatt megnézni mi a helyzet.

2018. aug. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első hozzászóló építő jellegű kommentjét.



Amiket eddig próbáltam:

sata kábel csere, portok variálása

bios beállítások, ahci, hotplug, stb szinte mindent 1x átállítottam hátha.

bios reset (gomb kiszedéssel)

frissítések

"power cycle" módszer

adatmentő programok, recuva, minitools, icare, easeus stb (de egyiksem talált semmit)

egy teljesen másik gépen ugyanezeket.

megpróbáltam klónozni is, de sikertelenül.


usb-s adapterem sajnos nincs

ezt a linux disztrót ki tudnád fejteni légyszíves itt vagy akár privátban? linux live cd-t is próbáltam amúgy de siekrtelenül

2018. aug. 30. 12:26
 4/6 Dongaben ***** válasza:
A "Nem inicializált" meghajtónál azokat teheted, amit leírtál...(Fájl visszaállító programmal sajnos nem tudod előhozni, mert ahhoz olvasni kellene a lemezt, és ez nálad nem működik...) Illetve Windows telepítőről a "javítás" indítása. Linux disztrónál arra gondoltam, hogy egy Linux rendszerű gépen kellene megnézni. Külső USB-s házat kérj valamelyik ismerősödtől. (Biztosan van valakinek.)
2018. aug. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, megpróbálom amiket írtál és köszönöm a válaszod!
2018. aug. 30. 18:00
 6/6 A kérdező kommentje:
Feladom. Már az adataim se érdekelnek, így megpróbáltam inicializálni, de nem történt semmi, inicializálatlan maradt.
2018. aug. 31. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!