Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van valami következménye ha...

Van valami következménye ha nem veszem át a csomagot?

Figyelt kérdés

Rendeltem a PcLand webshopról számítógép alkatrészeket. Tegnap este átadták a futárnak és ma szállították volna ki. Viszont rájöttem, hogy másik processzort és videokártyát szeretnék. Felhívtam a futárszolgálatot és kértem, hogy ne szállítsák ki a csomagomat. Mondták, hogy oké, megy vissza a feladónak. A bolttal még nem tudtam beszélni, mert csak 10-kor nyitnak.

Gondolom ilyenkor feketelistára kerül a nevem annál a boltnál, de ezen kívül lesz valami más következménye? Ki kell fizetnem a szállítási díjat? Mondjuk az nem probléma, csak 1.500 Ft.

Tudom, felelőtlen voltam, nem gondoltam át rendesen az egészet. Mondjuk szerintem még mindig jobb, hogy bontatlanul visszakerül hozzájuk minden, mert akár azt is tehettem volna, hogy kibontom, használom pár napig aztán elállok a vásárlástól...


2018. aug. 31. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Két eset van: Ha a csomag hiányos, sérült, nem a rendelt terméket tartalmazza, stb., akkor nem veszed át, és költséged sincs. Ha a kiszállítás közben elállsz a vásárlástól és nem veszed át, az rendes elállás, de ilyenkor a visszaszállítás költsége téged terhel.
2018. aug. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
...Illetve bocsánat, ha ki sem vitték neked, akkor elvileg nincs semmilyen költséged. Annak lehetne még utánanézni, hogy milyen módon kell jelezni az elállást, lehet, hogy írásban (e-mail-ben), szóval talán érdemes egy levelet is dobni nekik.
2018. aug. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Webshopból rendelt árut jogod van 14 napig indoklás nélkül visszaküldeni, de a postaköltség téged terhel. Beszéld meg a bolttal.
2018. aug. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha már feladták, és neked kellett fizetned a házhozszállítást, akkor elméletileg azt kifizettethetik veled, bár nem jellemző
2018. aug. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!