Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a processzor halott, akkor...

Ha a processzor halott, akkor azt honnan tudom? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy vadi új H110M-DVS r3.0 és van hozzá egy használt i5 6400-as cpu, na meg egy 8 giga ram.


Elvileg az alaplap tudja kezelni a hatodik és hetedik generációs intelt, de ha bekapcsolom, akkor csak a zöld led világit egyedül és se kép se hang.


[link]


Ram nélkül hosszan sípol hármat. Próbáltam a ramot a másik slot-ban és úgy sincs semmi.


Régi amd-s történet, amikor az AM2-es foglalatba tettem bele az AM3-as cpu-t, de akkor a hdd ledje párat pislantott és aztán abbahagyta. Ott sem volt sípolás és kép. Annyi volt az előnyöm akkor, hogy havernál kibírtam próbálni azt a másik cput és nála működött, de ezt az i5 6400-assal meg vagyök lőve most.



2018. szept. 1. 15:48
 1/5 MGéza ***** válasza:
Kitől vetted a processzort? Vidd vissza, próbáljátok ki nála. Használt cucc esetén is ha becsületes az eladó, néhány nap próbagarit bevállal. Ha nem vidd el szervizbe, próbálják ott is. Összerakási hibár a régebbi történet miatt nem gyanakszom, szerintem már csináltál ilyet. Jó esetben csak BIOS-t kéne frissíteni vagy CMOS resetet adni neki, szerintem az legyen az első.
2018. szept. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az egyik haver hotelban dolgozik és ott volt a kidobandó cuccok között egy dobozban. Őt nem érdekli az ilyesmi, de hazahozta, mert tudja, hogy én kegyetlen mód tudok örülni az ilyesmiknek. Angliáról van szó és ott nem divat megvárni, hogy valami tönkre menjen, csak vesznek újat és a régi pedig kuka.


Volt egy kisméretű 200 wattos táp és processzorostól az alaplap hűtővel. A többi alkatrész hiányzott. Irodai pc volt, de ki lett dobva, mert lett újabb kompakt pc helyette. A régi saját lapjával ha bekapcsoltam, akkor sípolt addig, míg ki nem kapcsoltam. Egy régi lapom volt olyan és a net azt írta, hogy olyankor el van szállva a chipset.


CMOS resetet próbáltam, de semmi. Bios-t frissíteni meg nem tudom, amíg nem indul el :) Nem tudok senkit a környezetemben, akinél ki lehetne próbálni, mindenki mobilon bagzik...

2018. szept. 1. 18:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Fölösleges biost frissíteni. A cpu support list szerint ebben az alaplapban az I5-6400 bármelyik bios-al kéne, hogy menjem.
2018. szept. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 MGéza ***** válasza:
Nos ha szemétből lett kihalászva akkor lehet hogy tényleg halott. Megsüthették mondjuk BCLK tuninggal vagy ilyesmivel.
2018. szept. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Épp azért mertem venni alaplapot, mert azzal voltam, hogy irodában nem húzzák, mert minek. Továbbá még nem találkoztam halott processzorral, de sebaj.

Azért még nem dobom el. Teszem a többi cpu közé.


Kösz szépen a kommenteket.

2018. szept. 1. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!