Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hdmi kábel sokszori eltávolítá...

Hdmi kábel sokszori eltávolítása káros lehet az adott hardverre?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem ps4 pro-t és mivel a monitoromon csak 1 hdmi port van és amikor ha ps4-el akarok játszani akkor mindig át kell kötnöm a hdmi kábelt a gépemről a ps4-re és van amikor 1 óránként kötöm át ergó ez káros tud lenni?


Tudom hdmi elosztóval megtudnám oldani könnyedén de mivel pénz szűkében vagyok nem tudok hirtelen venni.


2018. szept. 7. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem a legjobb neki, de ha rövid időről van szó, semmi komoly gondot nem okozhat.
2018. szept. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem nagyon, de miért nem használsz egy HDMI Switchet?

[link]

A legtöbb automatán felismeri melyik eszköz aktív éppen, de lehet váltani is távirányítóval vagy épp a rajta lévő gombbal.

Külön áramra viszont szüksége van, szóval 12 voltos microUSB valószínűleg még kelleni fog hozzá (enyémhez kellett, USB TV-be, mikro USB switchbe, arról elég áramot kap).

2018. szept. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A monitor csatlakozója vagy a kábel idővel tönkremehet. Használj inkább switch-et.
2018. szept. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A hdmi switch és hdmi elosztó között mi a különbség?
2018. szept. 7. 17:09
 5/5 anonim ***** válasza:
A HDMI elosztó egy bemeneti jelet oszt több kimeneti jellé, a HDMI Switch pedig sok bemeneti jelből azt a jelet adja tovább, amelyiket te kiválasztod.
2018. szept. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!